resimli güzel sözler, dualar, dini sözler, günaydın mesajları, gece mesajları, akşam mesajları, cuma mesajları, aşk sözleri, doğum günü mesajları, anlamlı sözler,resimli cuma mesajları, dua

GÜNAYDIN MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ1 Ekim 2017 Pazar

Sayfamızda Alemler rahmet Efendimizin Doğum doğum günü ile ilgili Kutlu doğum sözleri, kutlu doğum sözleri kısa, kutlu doğum sözleri indir, Resimli kutlu doğum sözleri,  kutlu doğum sözleri facebook, kutlu doğum haftası sözleri, kutlu doğum haftası mesajları yer almaktadır.

Kutlu Doğum Sözleri, Kutlu Doğum Haftası Sözleri, Kutlu Doğum Günü Sözleri

Mübarek gecede Sevdiklerinize gönderebileceğiniz En Güzel Mevlid kandili sözleri (Mevlit Kandili Mesajları)


* * * * *


Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi ? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin.* * * * *


Kutlu Doğum Sözleri:

O;
En iyi babaydı, en iyi, en vefalıydı, en takvalıydı,
En mütevaziydi, en doğruydu, en adaletliydi,
En masumdu, en dayanıklıydı, en zekiydi,
En asâletliydi, en hatipti, en emniyetliydi,
En teslimiyetliydi, en şefkatliydi, en cömertti,
Bir beşerdi lakin en hayırlısıydı,
İlkti ve sondu, sallallahu aleyhi ve sellem efendimiz..


****


Ey güllerin sultanı, alem senle övüldü, biz seninle hep güldük, on dört asırdır daim, sensizliğe sürüldük, sana salat ve selam gönlümüz senle dolsun bizleri sana ümmet yapana hamdlar olsun efendimiz.


****

Alemlere Rahmet Hz. Muhammed (s.a.v) Ümmetin üstüne titreyen sensin, Müjdeci, uyaran, gel diyen sensin, Kulunu Allah’a sevdiren sensin, Gecemi gündüze çeviren sensin, Ey Hakk’ın şahidi yüzünü göster,Kul şahadetinle tanımak ister..


****

Yalvarışımı kabul eyle!.. Şefaat mumunu yak Ya Resûlullah!.. Yak ki, aciz kalemimi aradan kaldırarak o muma atılayım.. Ömür ırmağımı senin saadet havuzuna akıtayım.. Kutlu doğum haftanız mübarek olsun.

****

Yâ Rasûlallah, Eğer sen, gelmeseydin âleme, güller açmaz, bülbül ötmez, mechûl esmâ Âdem'e Varlığın mânâsı kalmaz, gark olurda mâtemee !


****

“Andolsun, Allah’ın rasûlünde sizin için, Allah’a ve âhiret gününe kavuşmayı umanlar için ve Allah’ı çok ananlar için güzel bir örnek vardır.” (Ahzâb, 21)


****

O’na uyunuz..o’nu örnek alınız ki o,sizde hergün yeniden doğsun... yüreğinizi verin ki o’na,yarın orada sizinle olsun..


****


“Biz seni bütün insanlara ancak müjdeci ve uyarıcı olarak gönderdik; fakat insanların çoğu bilmezler.”(Sebe, 28)


****


Alem senle övüldü. Biz seninle hep güldük. 14 ɑsırdır dɑim sensizliğe sürüldük. Sɑnɑ sɑlɑt ve selɑm gönlümüz senle dolsun. Bizleri sɑnɑ ümmet yɑpɑnɑ hɑmdler olsun. Güllerin gülistɑnı gül efendim.


****


Bu hafta, müslümanlar arasında uzun zamandan beri büyük bir coşku ile kutlanmakta, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) derin bir saygı ile anılmaktadır. Büyük Türk Alimi Süleyman Çelebi tarafından yazılan ve asıl adı “Vesiletün’necat” olan mevlid kitabı O’nun doğumunu, üstünlüğünü ve mucizelerini en güzel bir şekilde dile getirmişdir.


Kutlu Doğum Sözleri


Muhtaç değilsin ki kullara Resul, ümmetin sana muhtaçtır,Senin ümmetin olmak ya Muhammed, şereftir, başlarda taçtır.

****

O, Sadece bir istasyon durağı mesafesindeki dünya hayatı için yegâne halâskar, ahirette en büyük şefaatçimiz.. O, Âlemlerin Rabbi’nin EN SEVGİLİSİ.. O, Tek kurtarıcımız.. O, “Âyinedir bu âlem, herşey Hakk ile kâim, Mir’atı Muhammed’den Allah görünür dâim.” Diyen âşıkların muhabbet saltanatı aynası olmuştur..


****


Yâ Rɑsûlɑllɑh, eğer Sen, gelmeseydin âleme, Güller ɑçmɑz, bülbül ötmez, mechûl esmâ Âdem’e Vɑrlığın mânâsı kɑlmɑz, gɑrkolurdɑ mâteme!

****

O, Hakta, adalette, merhamette, insanlıkta, yemede, içmede, oturup kalkmada, işte, güçte, devlet başında, vazifede, liderlikte ve hayatın akla gelen her şûbesinde TEK ÖNDER VE TEK İNSAN..

****

Ey Mekke! güzelliklerinle gizledin, durdun. doğumunu mu bekledin bu kutlu rɑsülün? sonsuz selɑm, sɑlɑt, sɑnɑ cɑnım Peygɑmberim…

****

'Düşünür, hatip, havari, kanun koyucu, asker, düşüncelerin fâtihi, rasyonel akîdelerin düzelticisi, şekil ve sûret olmaksızın tapınma; hepsi mânevî tek bir hükümdarlık olan yirmi dünyevî hükümdarlığın kurucusu, işte Hz. Muhammed. İnsanın yüceliğinin ölçümü mümkün olsa, O'ndan daha büyük bir insan var mıdır, sorarız!..'


****


'Ey şanlı Muhammed! Adâlette öyle bir zirveye ulaşmışsın ki, kimsenin o seviyeyi aşması bugüne kadar mümkün olamamış ve bundan sonra da olamayacaktır!..'   -La Fayette-


Kutlu Doğum Sözleri ve Kutlu Doğum Mesajları facebook


'Hz. Muhammed, hürmet ve saygıya fazlasıyla lâyıktır.'  -Tolstoy-


****


Bu dünyada sana hasret yaşıyoruz Ya Rasul Allah Bu dünyada göremedik nur yüzünü, olamadık yanında, savaşamadık ta şehid bile olamadık senin yolunda Bu aciz ümmetini ne olur sev Ya Rasul Allah..


****


Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammet'i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice kandiller.


* * * * *


'Büyük islâm Peygamberi, yüce yaratıcı'nın katına çıkıp onunla buluşmuştur. ben mirac'a bütün kalbimle inanıyorum.'   -Dostoyevski-


* * * * *

Teşrifinle müşerref eyle şu garibi,Her açan gülde seni gören muzdaribi. Ey ümmetinin eşsiz şefaat sahibi, Gel sevindir, bak Yakub'a döndü gözlerim..


* * * * *


Allɑhım bize peygɑmber efendimizin ɑhlɑkıylɑ yɑşɑmɑk nɑsip et ki, peygɑmber efendimizin sevgisine lɑyık olɑlım Aminn..


****


İslam'ın nurlu yüzü kalbine dolsun Makamınız cennet Hz. Muhammed komşunuz olsun Günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun Kandiliniz mübarek olsun.


**** *


Hz. Muhammed'i sevmeyenler, O'nu yeterince tanımayanlardır.'   -Gibson-


Kutlu Doğum Sözleri, Mesajları kısa ve uzun, Kutlu Doğum Sözleri Anlamlı


Sözlerin en güzeliyle övüldün, ben seni nɑsıl öveyim Allɑh’ın sevgilisisin, kimim ki seni öylesi seveyim?


****


En sevgiliye, sin ey nur, içimize sin,sensin bize o’ndɑn esin, hiç şüphe yok teksin kesin, en sevgilisi herkesin…


****


O, Hakta, adalette, merhamette, insanlıkta, yemede, içmede, oturup kalkmada, işte, güçte, devlet başında, vazifede, liderlikte ve hayatın akla gelen her şûbesinde TEK ÖNDER VE TEK İNSAN.. Kutlu doğum haftanız mübarek olsun!


****


Tövbe güvercini kalbe konsun af dalgalar saadet kervana gelip kapında dursun. Bütün melekler sizinle, dualarınız kabul Mevlit Kandilin Mübarek Olsun


* * * * * *


'N'ola tâcım gibi başımda götürsem dâim Kadem-i pâkini ol Hazret-i Şâh-i Rusûlün Gül-i gülzâr-ı nübüvvet o kadem sahibidir Bahtîyâ durma yüzün sür kademine o gülün' -Sultan I. Ahmet-


****


Medeniyetler arası çatışma için gayret gösterenlerin olduğu günümüzde ilahi dinlerin ve Peygamberimiz Hz Muhammed in mesajı insanlık için yol göstericidir. Peygamberimizin bizlere sunduğu mesajlara kulak vermeye ve ortaya koyduğu yüksek ahlakı örnek almaya,  İnsanı insan yapan erdemlerin odağında yer alan Peygamberimizi yeniden keşfetmeye, onun bizlere sunduğu çağlar üstü yüce değerlerden ve üstün ahlaktan daha fazla ilham almaya  ne kadar da çok ihtiyacımız var şu günlerde.

Kutlu Doğum Sözleri kısa, Facebook için
* * * *

"Rahmet, sevgi, hoşgörü, ve adalet gibi tüm erdemli değerleri kişiliğinde toplamış olan Hz. Peygamber, hayatı boyunca insanları doğruluğa, iyiliğe, yardımlaşma ve dayanışmaya teşvik etmiştir. 


* * * * *


Alemlere Rahmet Olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed  in bizlere sunduğu merhamet ve şefkat vurgusunun tüm yaralara merhem olması, tarih boyunca tüm insanlığın ortak değeri olan merhamet ve şefkati hayatın her alanına etkin kılmamız temennisi ile  tüm İslam aleminin Kutlu Doğum Haftasını tebrik eder selam ve saygılar sunarım.


* * * * *


İlahi vahyin ve tamamlanmış evrensel mesajın son elçisi Peygamberimiz Hz. Muhammed'in dünyaya gelişinin kutlandığı önemli bir haftadayız. Hz. Muhammed  dinlerin özündeki evrensel mesaj olan sevgi, barış, kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşmanın son temsilcisidir.* * * * *

Kutlu Doğum Sözleri Uzun, En Kısa Kutlu Doğum Sözleri, Kutlu Doğum Sözleri Facebook, Ey SevgiliyeTwitter, En iyi Yeni Kutlu Doğum Sözleri, En Güzel Etkileyici Kapak Kutlu Doğum Sözleri yeni,

0 yorum:

Yorum Gönder