resimli güzel sözler, dualar, dini sözler, günaydın mesajları, gece mesajları, akşam mesajları, cuma mesajları, aşk sözleri, doğum günü mesajları, anlamlı sözler,resimli cuma mesajları, dua

GÜNAYDIN MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ18 Eylül 2017 Pazartesi

Sayfamızda 2018 hicri yılbaşı, hicri yılbaşı 2018, hicri yıl, hicri yılbaşı ne zaman, hicri yılbaşı 2018 mesajları, hicri yılbaşı 2018 sözleri, hicri 2018, Hicri Yılbaşı 2018 sözleri yer almaktadır.

2018 Muharrem ayı (Hicri yılbaşı) 11 Eylül 2018 Salı gününe denk geliyor. Bizde sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz en güzel Hicri Yılbaşı mesajlarını sizler için hazırladık.

Hicri Yılbaşı 2018

Peygamberimizin Mekke-i mükerremeden Medîne-i münevvereye hicretinin başlangıç kabûl edildiği târihe, seneye “Hicri Yıl” denir.


Dünya'da geçerli olan 2 çeşit takvim vardır, birisi Miladi bu Hz. İsa'nın doğumu diğeri ise Hicri Müslümanların Mekke'den Medine'ye göçmesidir. Miladi takvimine göre yılbaşı 1 Ocak'tır. Hicri takvim'e göre ise Yılbaşı 1 Muharrem'de başlar. Hicri Takvim başlangıcı Hz. Ömer devrinde kabul olunmuştur.


Hicri sene de miladi ve rumi tarihler gibi 12 ay esasına dayanır ve Muharrem ayı ile başlar, Zilhicce ile sona erer. Hicri Ayların adları şunlardır: Muharrem, Safer, Rebîul-evvel, Rebîül-âhir, Cemâzil-evvel, Cemâzil-âhir, Receb, Şâbân, Ramazân, Şevvâl, Zil-kâde, Zil-hicce.


* * * * *


Yeni yılın tüm insanlığa ve ülkemize barış, mutluluk getirmesi dileğiyle Hicri Yılbaşımız mübarek olsun.* * * * *
Hicri Yılbaşı 2018, En Güzel Hicri Yılbaşı 2018 sözleri


Yeni yılın en güzel müjdeler, en güzel sürprizlerle kapınızı çalması ve yeni yılı tüm dünyaya ümit saçan gülücüklerle karşılamanız dileğiyle...


* * * * *


Rabbim tüm İslam Alemi'nin korktuklarından emin ve umduklarına nail olmasını nasip etsin.* * * * *

Rabbim, tüm İslam Alemi'ne, sonsuz hazinesinden güzellikler bahşetsin!* * * * *


Hicri Yeni Yılımızın Ümmete, kendimize, toplumumuza 'Diriliş' olmasını Cenab-ı Haktan Dilerim!


* * * * *


Bizleri yeni bir hicri yıla ulaştıran Yüce Rabbimize sonsuz hamd-ü senalar olsun. Cennetten yeryüzüne adım atışımızla başlayan hicret hikâyemizin, cennette sonuçlanması niyazıyla hicri yeni yılınızı kutluyorum. Yeni yılın, İslam ve insanlık âleminin huzur ve kurtuluşuna vesile olmasını Yüce Mevlâ’dan niyaz ediyorum.


* * * * *

hicri yılbaşı, hicri yılbaşı 2018, hicri yıl, hicri yılbaşı ne zaman, hicri yılbaşı 2018 mesajları, hicri yılbaşı 2018 sözleri, hicri 2018, Hicri Yılbaşı 2018 sözleri, 

0 yorum:

Yorum Gönder