resimli güzel sözler, dualar, dini sözler, günaydın mesajları, gece mesajları, akşam mesajları, cuma mesajları, aşk sözleri, doğum günü mesajları, anlamlı sözler,resimli cuma mesajları, dua

GÜNAYDIN MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ15 Temmuz 2017 Cumartesi

Sayfamızda Aşk Sözleri kısa,  En Güzel aşk sözleri kısa ve öz, Facebook, tumblr ve whatsappta paylaşmak için , En Güzel Aşk Sözleri Kısa ve Öz Resimli, En Güzel Aşk Sözleri Kısa ve Öz mesajlar bulunmaktadır.

En Güzel Aşk Sözleri Kısa ve Öz

Ölümü bile ikinci sıraya düşüren bir durumdur aşk.


* * * * *


Seninle çarpan kalbim benim en güzel dansımdır.


* * * * *


Her yürek sevebilseydi eğer, ayrılık hiç olmazdı.
Her seven yürekli olsaydı zaten ‘aşk’ bu kadar basit olmazdı !


* * * * *


Birlikte gülüyorsanız mutluluktur birlikte ağlıyorsanız dostluktur; ama birlikte susuyorsanız bu aşktır ...


güzel aşk sözleri


En Güzel Aşk Sözleri Kısa ve Öz

Gitmek istiyorsa, bırakacaksın.. gitsin !
Aklı seninle olmayanın bedeni yanında olsun ister misin ?


* * * * *


Hayatı aşka bölünce hayat çoğalır; bütün hayatları toplasan geriye aşk kalır.


* * * * *


Aşk aşıkı şir eder, aslanı zencir eder, katı taşı mum eder. ( Yunus Emre )


* * * * *


Aşıklara haber vermek isterim: Kalbin tüm meseleleri yalnız kalpte halledilir,
çünkü bir hissin hakkından ancak başka bir his gelir.
Ümitsiz bir aşkın panzehiri ise nefrettir.


* * * * *


Aşkta sadık olanlar yalnızca aşkın uçarı yanlarını bilirler aşkın trajedisini bilenlerse vefasızdır.


* * * * *


“İnsanların taş yüreklerinde öylesine bir ateş vardır ki perdeyi kökünden yakar.
Perde yandı mı, insan aşk hikâyelerini de tamamen anlar.
O eski aşktan gönlün içinde yeniden şekiller meydana gelir.” ( Mevlana )


* * * * *


Aşk nerede olursa olsun, mesafe tanımaz.


En Güzel Aşk Sözleri Kısa ve Öz


Aşk yolunda akılla mı yürüyorsun? Güneşi mumla mı arıyorsun?


* * * * *


Aşk; iki insanın bilinçlerini birleştirme çabasıdır.
Boşuna bir çaba, çünkü insan kendi bilincine mahkumdur.


* * * * *


Allah’a giden tek yol aşktır.


* * * * *


Aşk köprü kurmaktır. İnsanlar köprü kuracakları yerde,
duvar ördükleri için yalnız kalırlar. ( Isaac Newton )


* * * * *


Aşk, öyle engin bir denizdir ki, ne başlangıcı ne de sonu vardır. ( Mevlana )


* * * * *


Nazım Hikmet: Aşık olduğuma göre, şairliğin, falanın filanin çok ötesinde bir şeyim herhalde.
Aşkı taşıyan her kalbin muhkem olduğunu zannediyordum oysa.
Meğer aşk, indiği kalbi ihya ediyordu ya, ihya edemezse yok ediyordu.
Kazasız belasız kurtulmanın imkânı yoktu...”


* * * * *


Şirazi der ki;
” AŞK’A uçarsan kanatların yanar.”
Bu söze cevaben Mevlana der ki;
“AŞK’A uçmazsan kanat neye yarar.”
Yunus der ki; Aşk’a vardıktan sonra kanadı kim arar...?


* * * * *


İçin yanarken üşümek, Yüreğin kan ağlarken gülmek,
Özleyip de sevdiğini görememek İşte aşk bu olsa gerek !


* * * * *


Aşka inanmam ve asla ağlamam’ dediğin halde,
başını yastığa koyduğunda aklına o gelip, gözlerin doluyorsa, aşıksın işte...


Aşkı tanıdığında, Yaratıcı’yı da tanırsın. ( Kızıl derili sözü )Rüyalarda ve aşkta imkansız olan bir şey yoktur. 


Aşk ebedidir, sürdüğü sürece. 

En Güzel Aşk Sözleri Kısa ve Öz

İnsan iki şeyi saklayamaz: Sarhoş olduğunu ve aşık olduğunu.Aşk, uyumadan önceki son şey, uyandığı zamanki ilk şeydir.Bütün tutkular bize suç işletir ama,
bizi en gülünç hatalara düşüren aşktır.Dünya kuruldu kurulalı bilinir: Aşk, derinliğinin farkına,
ancak ayrılık saati gelip çattığında varır.Birer birer, seve seve çıktığım aşk basamaklarını; onar onar, söve söve iniyorum şimdi!Aşk, öyle engin bir denizdir ki, ne başlangıcı ne de sonu vardır.Aşk imkânsız olan birçok şeyi mümkün kılar.
Aşk bakmakla güzelleşir, konuşmakla zenginleşir, dokunmakla bozulur.
İki insan birbirini seviyorsa, buna mutlu bir son yoktur.
Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun. Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez.İnsan aşık olduğu kişinin aşık olmayı seçtiği kişiye de aşık olur.Ve aşk; o omzuna yattığında, rahatsız olmasın diye kılını bile kıpırdatmamaktır.( Bukowski )Cehennem nedir? Bence o, sevmeyi başaramamaktan acı çekmektir.( Dostoyevski )Yaşamak için; hayallere, gösterişe, baskıya yer yok; sadece özgürlüğe ve sevgiye ihtiyaç var.( Jewel )Aşk bir kum saati gibidir; kalp dolarken beyin boşalır.( Jules Renard )En Güzel Aşk Sözleri Kısa ve Öz


Biliyorum, imkânsız aşk bu ama hükmedemiyorum kendime. Çünkü yüreğim seni çok sevdi!( Canan Tan )Aşk; kelime değil bir cümledir. Kurmak içinse, özneyle yüklem değil, iki yürek gerekir.


Sevmek, sahiplenmenin en güzel yoludur herhalde; sahiplenmek ise sevmenin en çirkin yolu.( Jose Saramago )Aşk, kalbimizin saygısız misafiridir. Bize sormadan gelir, bize sormadan gider!Boş versene! Aşk mı kaldı artık. Herkes gördüğünü sever olmuş. Ne olduğuna değil, ne verdiğine bakar olmuş.Gerçek aşk şans oyunları gibi. Hayali bile mutlu edebiliyor insanı; fakat tutturabilene ‘aşk’ olsun.Aşk; iki insanın bilinçlerini birleştirme çabasıdır. Boşuna bir çaba, çünkü insan kendi bilincine mahkumdur.( Jean Paul Sartre )Aşk dediğimiz şey, arzulanan bir varlıkta bulacağımız tada susamaktan başka bir şey değildir.( Michel de Montaigne )Aşkın kötü tarafı insanlara verdiği zevki, eninde sonunda ödetmesidir. Şu veya bu şekilde. Fakat daima ödersiniz.Aşk zordu senin için, basit olanı seçtin ve gittin. Zamanla anladım ki; zor olan ben değildim, basit olan sendin.Bir kadın, sevdiği adamın başka bir kadın tarafından mutlu edildiğini görmektense, onu can çekişirken görmeyi tercih eder.( Balzac )Aslında en iyi aşk, değil tanımak, hiç görmediğin kişiye duyulan aşktır. Körler iyi aşık olurlar mesela.Belki hiçbir resmi evrakta isimlerimiz yan yana gelmedi ama gayri resmi bir çok hayalde ben seninle aynı yastıkta öldüm.Madem sevmiyorsun o zaman sahip çık gözlerine. Dönüp dolaşıp değmesinler gözlerime.

En Güzel Aşk Sözleri Kısa ve Öz

Denir ya aşk iki kişilik, yalan! Aşk bile bile delilik. Bide hayat müşterektir denir. Buda yalan çünkü aşk acısı hep tek kişilik.İnsan kalbindeki gerçek aşk, dörtnala giden bir at gibidir, ne dizginden anlar ne de söz dinler.( Konfüçyus )Aşk, bazen gitmekle kalmak arasında verdiğin en büyük savaştır. Sevmeyenin aklı, gerçekten sevenin kalbi kazanır bu savaşı.
Aşk yalnızca cinsel olamaz; çünkü o zaman bencilcedir ve bencilce olduğu için de yaratmaz, yıkar.( Vladimir Nabokov )Aşk da tıpkı Elif gibidir. İsminde gizlidir, ama okunmaz. O olmadan da besmele sese gelmez. O her şeyin içindedir ama hiçbir şeyde görünmez.( Mevlana )Mutluluk öyle bir parfümdür ki, başkalarının üzerine boşaltırken birkaç damla size de sıçramasına engel olamazsınız.( Louis Mann )Sevdiğinin bir başkasıyla mutlu olduğunu görmekten daha acı bir şey varsa, o da sevdiğinin seninle mutsuz olduğunu görmektir.( Gabriel Garcia Marquez )Ne kadar çok insanı seversek, asıl sevdiğimiz bir tek kişiyi de o kadar çok ve kuvvetli severiz. Aşk dağıldıkça azalan bir şey değildir.Her hakiki aşk, umulmadık dönüşümlere yol açar. Aşk bir milat demektir. Şayet aşktan önce ve aşktan sonra aynı insan olarak kalmışsak, yeterince sevmemişiz.


En Güzel Aşk Sözleri Kısa ve Öz


Gerçek aşk sevgilinin bütün kusurlarını görür ve sever. Aşk inanmanın şiiridir. Aşk şüphe etmez. Aşk kıskanmaz. Aşk iğrenmez. Aşk çirkin bulmaz.Aşk bile salt fizyolojik bir sorundur. Bizim öz irademizle hiç ilişiği yoktur. Gençler sadık kalmak isterler, kalamazlar; yaşlılar sadakatsizlik etmek isterler, edemezler. Söylenecek söz bundan ibaret.( Oscar Wilde )
İnsan kendini bir kadına duyduğu aşk yüzünden öldürmez. Aşk bizi tüm çıplaklığımız, sefilliğimiz, düşkünlüğümüz ve hiçliğimizle açığa vurduğu için öldürür.Kim aşık olmuşsa, kendisinin eksik parçalarını arıyordur. Bu yüzden aşık, maşuğunu düşündükçe acı çeker. pekguzelsozler.com Bu tıpkı, uzun zamandır görmediğin birinin odasına girdiğinde bulduğun anılar gibidir.Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen boşuna yorma derdi, boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı, özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna.( Oğuz Atay )Sevdiğimiz zaman, aşk o kadar büyüktür ki içimize sığmaz; sevdiğimiz insana doğru yayılır, onda kendisini durduran bir yüzey bulur; bizi gidişten daha fazla büyülemesinin sebebiyse, kendimizden çıktığını fark etmeyişimizdir.( Marcel Proust )Bir kadınla sevişmek ve bir kadınla uyumak iki ayrı tutkudur, sadece farklı değil aynı zamanda da zıt tutkular. Aşk çiftleşme arzusunda duyurmaz kendini, uykuyu paylaşma arzusunda duyurur.( Milan Kundera )Dünyaya nasıl göründüğümü bilmiyorum; ama ben kendimi, henüz keşfedilmemiş gerçeklerle dolu bir okyanusun kıyısında oynayan, düzgün bir çakıl taşı ya da güzel bir deniz kabuğu bulduğunda sevinen bir çocuk gibi görüyorum.( Isaac Newton )İnsanlar, aşk üzerindeki görüşlerini değiştirmelidir. Kadınla erkek, cinsel aşkı şimdi olduğu gibi şiir havasına büründürmekten kaçınmalıdır. Bunun yalnızca insanı alçaltan hayvanca bir iş olduğu kabul edilmeli.( Tolstoy )Aşk, aslında hiç doğal olmayan bir olgudur ki kendini nadiren tekrar eder; ruh yeniden bakire kalamayacak hale gelir ve bir başkasının ruhundaki okyanusa dalacak gücü kendinde yeniden bulamaz.( James Joyce )

En Güzel Aşk Sözleri Kısa ve Öz, En Güzel Aşk Sözleri (mesajları) Kısa ve Öz Aşk Sözleri Kısa ve Öz Mesajlara sizlerde yorumlar ekleyebilirsiniz.

1 yorum:

  1. Bu güzel paylaşım için blog sahibine çok teşekkür ederim ve ben de bir yazı yazdım. Aşk acısı nasıl geçer konusunda. Tıklayıp inceleyebilirsiniz.

    YanıtlaSil