resimli güzel sözler, dualar, dini sözler, günaydın mesajları, gece mesajları, akşam mesajları, cuma mesajları, aşk sözleri, doğum günü mesajları, anlamlı sözler,resimli cuma mesajları, dua

GÜNAYDIN MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ11 Temmuz 2017 Salı

Sayfamızda En Güzel Aşk Sözleri 2019, Aşk Sözleri 2019 mesajları, Sevgiliye, Arkadaşa Aşk Sözleri 2019 resimli Aşk sözleri 2019 mesajları ve Aşk Sözleri 2019 mesajlarını sevgilinizle resimli ve sms olarak paylaşabilirsiniz.

Aşk Sözleri 2019

Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen boşuna yorma derdi, boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı, özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna.


* * * * *


Sevdiğimiz zaman, aşk o kadar büyüktür ki içimize sığmaz; sevdiğimiz insana doğru yayılır, onda kendisini durduran bir yüzey bulur; bizi gidişten daha fazla büyülemesinin sebebiyse, kendimizden çıktığını fark etmeyişimizdir.


* * * * * *


Bir kadınla sevişmek ve bir kadınla uyumak iki ayrı tutkudur, sadece farklı değil aynı zamanda da zıt tutkular. Aşk çiftleşme arzusunda duyurmaz kendini, uykuyu paylaşma arzusunda duyurur.


* * * * *


Dünyaya nasıl göründüğümü bilmiyorum; ama ben kendimi, henüz keşfedilmemiş gerçeklerle dolu bir okyanusun kıyısında oynayan, düzgün bir çakıl taşı ya da güzel bir deniz kabuğu bulduğunda sevinen bir çocuk gibi görüyorum.


* * * * * *


Aşk, iki iken bir olmak demektir.


* * * * *


Ölümü bile ikinci sıraya düşüren bir durumdur aşk.


* * * * *


Sevgilinle birlikte çarpan kalbin senin dansındır.


* * * * *


Aşk, öyle engin bir denizdir ki, ne başlangıcı ne de sonu vardır.( Mevlana )


* * * * *


Aşk imkânsız olan birçok şeyi mümkün kılar)* * * * *


Aşk bakmakla güzelleşir, konuşmakla zenginleşir, dokunmakla bozulur.


Aşk Sözleri 2019 Resimli Aşk Sözleri resimli Paylaş


İki insan birbirini seviyorsa, buna mutlu bir son yoktur.


* * * * *


Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun. Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez.( Albert Camus )


* * * * *


İnsan aşık olduğu kişinin aşık olmayı seçtiği kişiye de aşık olur.


* * * * *


Ve aşk; o omzuna yattığında, rahatsız olmasın diye kılını bile kıpırdatmamaktır.Cehennem nedir? Bence o, sevmeyi başaramamaktan acı çekmektir.


Yaşamak için; hayallere, gösterişe, baskıya yer yok; sadece özgürlüğe ve sevgiye ihtiyaç var.Aşk bir kum saati gibidir; kalp dolarken beyin boşalır.Biliyorum, imkânsız aşk bu ama hükmedemiyorum kendime. Çünkü yüreğim seni çok sevdi!( Canan Tan )Aşk; kelime değil bir cümledir. Kurmak içinse, özneyle yüklem değil, iki yürek gerekir.( Can Yücel )Sevmek, sahiplenmenin en güzel yoludur herhalde; sahiplenmek ise sevmenin en çirkin yolu.


Aşk, kalbimizin saygısız misafiridir. Bize sormadan gelir, bize sormadan gider!Boş versene! Aşk mı kaldı artık. Herkes gördüğünü sever olmuş. Ne olduğuna değil, ne verdiğine bakar olmuş.Gerçek aşk şans oyunları gibi. Hayali bile mutlu edebiliyor insanı; fakat tutturabilene ‘aşk’ olsun.Aşk; iki insanın bilinçlerini birleştirme çabasıdır. Boşuna bir çaba, çünkü insan kendi bilincine mahkumdur.( Jean Paul Sartre )Aşk dediğimiz şey, arzulanan bir varlıkta bulacağımız tada susamaktan başka bir şey değildir.( Michel de Montaigne )Aşkın kötü tarafı insanlara verdiği zevki, eninde sonunda ödetmesidir. Şu veya bu şekilde. Fakat daima ödersiniz.Aşk zordu senin için, basit olanı seçtin ve gittin. Zamanla anladım ki; zor olan ben değildim, basit olan sendin.Bir kadın, sevdiği adamın başka bir kadın tarafından mutlu edildiğini görmektense, onu can çekişirken görmeyi tercih eder.( Balzac )En Güzel Aşk Sözleri 2020


Aslında en iyi aşk, değil tanımak, hiç görmediğin kişiye duyulan aşktır. Körler iyi aşık olurlar mesela.


* * * * *


Belki hiçbir resmi evrakta isimlerimiz yan yana gelmedi ama gayri resmi bir çok hayalde ben seninle aynı yastıkta öldüm.( Adem Özbay )Madem sevmiyorsun o zaman sahip çık gözlerine. Dönüp dolaşıp değmesinler gözlerime.Denir ya aşk iki kişilik, yalan! Aşk bile bile delilik. Bide hayat müşterektir denir. Buda yalan çünkü aşk acısı hep tek kişilik.( Cemal Süreyya )İnsan kalbindeki gerçek aşk, dörtnala giden bir at gibidir, ne dizginden anlar ne de söz dinler.( Konfüçyus )Aşk, bazen gitmekle kalmak arasında verdiğin en büyük savaştır. Sevmeyenin aklı, gerçekten sevenin kalbi kazanır bu savaşı.( Nazım Hikmet )Aşk yalnızca cinsel olamaz; çünkü o zaman bencilcedir ve bencilce olduğu için de yaratmaz, yıkar.( Vladimir Nabokov )Aşk da tıpkı Elif gibidir. İsminde gizlidir, ama okunmaz. O olmadan da besmele sese gelmez. O her şeyin içindedir ama hiçbir şeyde görünmez.( Mevlana )Mutluluk öyle bir parfümdür ki, başkalarının üzerine boşaltırken birkaç damla size de sıçramasına engel olamazsınız.( Louis Mann )Sevdiğinin bir başkasıyla mutlu olduğunu görmekten daha acı bir şey varsa, o da sevdiğinin seninle mutsuz olduğunu görmektir.( Gabriel Garcia Marquez )Aşk Sözleri 2019Ne kadar çok insanı seversek, asıl sevdiğimiz bir tek kişiyi de o kadar çok ve kuvvetli severiz. Aşk dağıldıkça azalan bir şey değildir.( Sabahattin Ali )Her hakiki aşk, umulmadık dönüşümlere yol açar. Aşk bir milat demektir. Şayet aşktan önce ve aşktan sonra aynı insan olarak kalmışsak, yeterince sevmemişiz.( Elif Şafak )Gerçek aşk sevgilinin bütün kusurlarını görür ve sever. Aşk inanmanın şiiridir. Aşk şüphe etmez. Aşk kıskanmaz. Aşk iğrenmez. Aşk çirkin bulmaz.( Peyami Safa )


* * * * *


Aşk bile salt fizyolojik bir sorundur. Bizim öz irademizle hiç ilişiği yoktur. Gençler sadık kalmak isterler, kalamazlar; yaşlılar sadakatsizlik etmek isterler, edemezler. Söylenecek söz bundan ibaret.( Oscar Wilde )


* * * * *


İnsan kendini bir kadına duyduğu aşk yüzünden öldürmez. Aşk bizi tüm çıplaklığımız, sefilliğimiz, düşkünlüğümüz ve hiçliğimizle açığa vurduğu için öldürür.( Cesare Paves )


* * * * *


Kim aşık olmuşsa, kendisinin eksik parçalarını arıyordur. Bu yüzden aşık, maşuğunu düşündükçe acı çeker.  Bu tıpkı, uzun zamandır görmediğin birinin odasına girdiğinde bulduğun anılar gibidir.( Haruki Murakami )


* * * * *


İnsanlar, aşk üzerindeki görüşlerini değiştirmelidir. Kadınla erkek, cinsel aşkı şimdi olduğu gibi şiir havasına büründürmekten kaçınmalıdır. Bunun yalnızca insanı alçaltan hayvanca bir iş olduğu kabul edilmeli.( Tolstoy )


* * * * *


Aşk, aslında hiç doğal olmayan bir olgudur ki kendini nadiren tekrar eder; ruh yeniden bakire kalamayacak hale gelir ve bir başkasının ruhundaki okyanusa dalacak gücü kendinde yeniden bulamaz.( James Joyce )


* * * * *


Her yürek sevebilseydi eğer, ayrılık hiç olmazdı.
Her seven yürekli olsaydı zaten ‘aşk’ bu kadar basit olmazdı ! ( Can yücel )


* * * * *


Birlikte gülüyorsanız mutluluktur,
birlikte ağlıyorsanız dostluktur; ama birlikte susuyorsanız bu aşktır .. ( Marquez )


* * * * *


Gitmek istiyorsa, bırakacaksın.. gitsin !
Aklı seninle olmayanın bedeni yanında olsun ister misin ? ( Can Yücel )


* * * * *


Hayatı aşka bölünce hayat çoğalır; bütün hayatları toplasan geriye aşk kalır. ( İskender Pala )Aşk aşıkı şir eder, aslanı zencir eder, katı taşı mum eder. ( Yunus Emre )* * * * *
Aşk Sözleri 2019 ve Aşk Sözleri 2019 Mesajları


Aşıklara haber vermek isterim: Kalbin tüm meseleleri yalnız kalpte halledilir,
çünkü bir hissin hakkından ancak başka bir his gelir.
Ümitsiz bir aşkın panzehiri ise nefrettir. ( Peyami Safa )Aşkta sadık olanlar yalnızca aşkın uçarı yanlarını bilirler aşkın trajedisini bilenlerse vefasızdır. ( Oscar Wilde )“İnsanların taş yüreklerinde öylesine bir ateş vardır ki perdeyi kökünden yakar.
Perde yandı mı, insan aşk hikâyelerini de tamamen anlar.
O eski aşktan gönlün içinde yeniden şekiller meydana gelir.” ( Mevlana )Aşk nerede olursa olsun, mesafe tanımaz. ( Mata Amritanandamayi )Aşk yolunda akılla mı yürüyorsun? Güneşi mumla mı arıyorsun? ( Muhammed İkbal )Aşk; iki insanın bilinçlerini birleştirme çabasıdır.
Boşuna bir çaba, çünkü insan kendi bilincine mahkumdur. ( Jean Paul Sartre )Allah’a giden tek yol aşktır. ( Peyami Safa )Aşk köprü kurmaktır. İnsanlar köprü kuracakları yerde,
duvar ördükleri için yalnız kalırlar. ( Isaac Newton )


* * * * *


Aşk, öyle engin bir denizdir ki, ne başlangıcı ne de sonu vardır. ( Mevlana )


* * * * *


Nazım Hikmet: Aşık olduğuma göre, şairliğin, falanın filanin çok ötesinde bir şeyim herhalde.
Aşkı taşıyan her kalbin muhkem olduğunu zannediyordum oysa.
Meğer aşk, indiği kalbi ihya ediyordu ya, ihya edemezse yok ediyordu.
Kazasız belasız kurtulmanın imkânı yoktu...” ( Nazan Bekiroğlu )


* * * * *


Şirazi der ki;
” AŞK’A uçarsan kanatların yanar.”
Bu söze cevaben Mevlana der ki;
“AŞK’A uçmazsan kanat neye yarar.”
Yunus der ki; Aşk’a vardıktan sonra kanadı kim arar...?


* * * * *


İçin yanarken üşümek, Yüreğin kan ağlarken gülmek,
Özleyip de sevdiğini görememek İşte aşk bu olsa gerek ! ( Can Yücel )


* * * * *


Aşka inanmam ve asla ağlamam’ dediğin halde,
başını yastığa koyduğunda aklına o gelip, gözlerin doluyorsa, aşıksın işte.. ( Can Dündar )


* * * * *


Aşkı tanıdığında, Yaratıcı’yı da tanırsın.  ( Kızıl derili sözü )


* * * * *


Rüyalarda ve aşkta imkansız olan bir şey yoktur. ( Janos Arany )


* * * * *


Aşk ebedidir, sürdüğü sürece. ( Henri de Régnier )İnsan iki şeyi saklayamaz: Sarhoş olduğunu ve aşık olduğunu. ( Antiphanes )Aşk, uyumadan önceki son şey, uyandığı zamanki ilk şeydir.Bütün tutkular bize suç işletir ama, bizi en gülünç hatalara düşüren aşktır. ( François de La Rochefoucauld )


* * * * * *


Dünya kuruldu kurulalı bilinir: Aşk, derinliğinin farkına,
ancak ayrılık saati gelip çattığında varır. ( Halil Cibran )


* * * * * *


Teker teker, seve seve, çıktığım aşk basamaklarını; onar onar, söylenerek iniyorum şimdi!


* * * * *


Sen benim görmek için, bakmaya gerek bile duymadığım en tatlı hayalimsin.


Sayfamızda bulunan Aşk Sözleri 2019, En Güzel Aşk Sözleri 2019 yayınımıza sizlerde yorumlarınızı ekleyebilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder