resimli güzel sözler, dualar, dini sözler, günaydın mesajları, gece mesajları, akşam mesajları, cuma mesajları, aşk sözleri, doğum günü mesajları, anlamlı sözler,resimli cuma mesajları, dua

GÜNAYDIN MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ21 Mayıs 2017 Pazar

Sayfamızda Ramazan sözleri (mesajları), ramazan ayı sözleri, ramazan ayı sözleri resimli, ramazan ayı sözleri kısa, ramazan sözleri  facebook, ramazan sözleri kısa, en güzel ramazan ayı sözleri bulunmaktadır.

Ramazan Sözleri ve Ramazan kelimesinin Anlamı

Ramazan kelime anlamı olarak; yaz aylarının sonunda ve güz mevsiminin başında yağan ve yerdeki tozları temizleyen yağmur anlamındadır. Bu yağmur, nasıl yeryüzünü yıkayıp tozlardan temizliyorsa, Ramazan ayı da mü'minleri günahlardan öylece temizler. Rabbim bizleri Ramazan ayını hakkı ile ifa edenlerden eylesin.

Ramazan Sözleri

Rabbim Ramazan ayı hürmetine günahlarımızı af eylesin, rahmeti bol olan yüce Allah bizleri bağışlasın…


* * * * *


Ramazanın başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise, Cehennemden kurtuluştur. İ. Ebiddünya


* * * * *


Bir kimse Ramazan da inanarak ve sevabını umarak Kiyamul-leyl (teravih namazı) kılsa geçmiş günahı mağfiret olur. Hz. Ebu Hureyre (r.a.)


* * * * *


Dört geceyi ihya edene Cennet vacip olur: Arife’den bir evvelki gece, arife gecesi, Kurban Bayramı gecesi, Ramazan Bayramı gecesi. Hz. Muaz (r.a.)Ramazan ayı sözleri


Ramazan Sözleri

Ramazanda Allah’ı zikreden mağfiret olunur. Ve o ayda Allah’tan dilekte bulunan kimse de mahrum edilmez. Hz. Cabir (r.a.)


* * * * *


Güzel insan Ramazanı Şerifiniz Hayırlı Olsun. 


* * * * *


Temizlik imanın yarısı, oruç da sabrın yarısıdır. Müslim.


* * * * *


Cenab-ı Hakk’ın kapısına ulaştırmayacak yollara sapmaktan korumaya vesile olan mübarek Ramazan ayını tebrik ederim.


Gözlerimiz nurla, kalbimiz imanla avuçlarımız dua ile dolsun, Ramazan ayımız hepimize mübarek olsun.


* * * * *


Allah'ım! Kalp katılığından, gafletten, dalaletten, zilletten, miskinlikten, küfürden, fısktan, nankörlükten, riyadan, sadece Sana sığınırız. Sen bizleri koru. Güç yetiremeyeceğimiz bela, fitne ve musibetlerle bizi imtihan eyleme. (Amin) Hayırlı Ramazanlar.


* * * * *

'Allahumme gavvinî fîhi alâ igameti emrik ve ezignî fîhi halâvete zikrik ve evzi'nî fîhi li-edâi şukrik bi-keramik vehfeznî fîhi bi-hifzike ve sitrik, ya ebsar'an-nâzirîn'
Anlamı:
ALLAHım! Bu günde emrini uygulamak için beni güçlendir; bu günde zikrinin güzel tadını bana tattır; kereminle beni bu günde şükrünü eda etmek için hazırla; bu günde hıfzın ve örtünle beni (günah ve beladan) koru; ey basiretlilerin en basiretli!


* * * * * *

Ramazan Sözleri kısa, Hadisli, ayetli

Bir kimse Ramazan orucunu tutar ve ona ilaveten Sevval’den altı gün tutarsa, bütün seneyi oruç tutmuş gibi olur. Hz. Ebu Eyyub (r.a.)


* * * * *


Oruçlunun uykusu ibadettir. Susması tesbihtir, amelleri misliyle kabul edilir, duası makbuldür, günahı affedilir. Buyuruyor Rasulullah.


* * * * *


Cennetteki güzel köşkler, sözü hoş, selamı çok, yemek yediren, oruca devam eden ve gece namazı kılan kimselere verilir. ibni Nasr


* * * * *

Allah (z.c.hz.) Ramazanın her gecesi iftar zamanında bir milyon kisiyi Cehennemden azad eder. Cuma’nın her saatinde de, hepsi cehennemlik olan yine bir milyon kisiyi Cehennemden azad eder. Hz. İbni Abbas (r.anhuma)


Hayırlı Ramazanlar...


Rasulullah Efendimizin: Nice oruçlu insan vardır ki, orucundan nasibi sadece aç ve susuz kalmasıdır. Ve nice geceleri ibadetle geçiren vardır ki, bundan nasibi sadece uykusuz kalmasıdır.


* * * * *


Ramazan ayında oruç tutmayı farz bilip, sevabını da Allah u Teâlâ’dan bekleyerek oruç tutanın günahları affolur. Buhari


* * * * *


Ramazan’da orucunu tutup da Şevval’den de altı gün tutan kimse bütün sene oruç tutmuş gibidir.(R. Salihin, 1259)


* * * * *


11 Ayın Sultanı Ramazan’da gönülleriniz huzur sofranız bereketli Olsun, Ramazan Ayımız Mübarek olsun.

Peygamberimiz Hz Muhammed (sav) Ramazan Ayı ile ilgili sözylemiş olduğu sözler

Peygamberimiz Şâban ayının son günü okuduğu bir hutbede Sahabe Efendilerimize şöyle sesleniyordu:

Ey insanlar! Büyük ve mübarek bir ay yaklaştı gölgesi başınıza geldi.

Bu öyle bir aydır ki içinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi vardır.

Allah o mübarek ayın gündüzlerinde orucu farz gecelerinde nafile namazları meşru kıldı.

Bu ayda küçük büyük bir hayır yapan insan başka aylarda bir farz eda etmiş gibi sevap alır.

Bu ayda bir farzı yapmak başka aylarda yetmiş farz yerine geçer.

Bu ay Allah için açlık ve susuzluğun taat ve ibadetin zorluklarına sabretme ve dayanma ayıdır. Sabrın karşılığı da ancak Cennettir.

Bu ay yardımlaşma ayıdır bu ay mü’minlerin rızkını arttıracak aydır.

Bu ayda her kim oruçlu bir mü’mine iftar edecek bir şey verirse yaptığı bu iş günahlarının bağışlanmasına ve Cehennemden kurtulmasına sebep olur. Oruçlunun sevabından da hiçbir şey eksilmeden onun kadar sevaba kavuşur.

Ramazan Sözleri (mesajları), Resimli Ramazan Sözleri yayınına yorumlar kısmından sizlerde söz ve mesaj ekleyebilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder