resimli güzel sözler, dualar, dini sözler, günaydın mesajları, gece mesajları, akşam mesajları, cuma mesajları, aşk sözleri, doğum günü mesajları, anlamlı sözler,resimli cuma mesajları, dua

GÜNAYDIN MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ31 Mayıs 2017 Çarşamba

Sayfamızda Peygamberimizin İftar Duası, Peygamberimizin yaptığı İftar Duası,Peygamberimizin İftar Duası, İftar Duası Türkçe, İftar Duası okunuşu, Güzel İftar duası bulunmaktadır.

Peygamberimizin İftar Duası

Muaz ibni Zühre Radiyallahu Anh: Beyan ediyor:Bana bildirildi ki, Resulullah Sallallahu Aleyhi Vesellem İftar ettiği zaman şu duayı okurdu.

“Allahümme leke sumtü ve ala rızkıke eftartü." 

(Ey Allah'ım, Senin rızan için oruç tuttum ve Senin rızkınla orucumu açıyorum.) ( Ebu Davud, Savm: 22)peygamberimizin iftar duası


Peygamberimizin İftar Duası


Mervan ibni Salim, ibni Ömer Radiyallâhu Anhümadan naklediyor: Resulullah Sallallâhu Aleyhi Vesellem orucunu açınca şöyle derdi: 

“Susuzluk gitti, damarlar ıslandı, inşaallah Teâlâ sevap kesinleşti.”
Hadisin râvisi Rezin, duanın baş kısmına “Elhamdülillah” kelimesini ilave etti. (Ebu Dâvud, Savm: 22)


Peygamberimizin İftar Duası

Abdullah ibni Ömer Radiyallâhu Anhümâ de iftar vakti şöyle dua ederdi:
“Allah’ım, bütün kâinatı kaplayan rahmetinin hakkı için beni affet, günahlarımı bağışla.”


İftar Duası


Bismillahi vel hamdü lillâhi, allâhümme leke sumtü ve alâ rızkıke eftartü ve aleyke tevekkeltü, Sübhâneke ve ni hamdike tekabbel minni, inneke entes semiul aliym.

Anlamı:
Allahım! Senin için oruç tuttum, Senin için rızkınla orucumu açtım. Ancak Sana tevekkül ettim. Seni hamdinle tesbih ederim. Allahım Benden kabul buyur. Çünkü Sen işiten ve bilensin. 


Bu yazı, Peygamberimizin İftar Duası, iftar duası türkçe, iftar duası trt, iftar duası ve anlamı, güzel iftar duası, peygamberimizin iftar duası, iftar yemek duası, iftar saatinde okunacak dualar, İftar vakti okunacak dualar ile ilgilidir. 

Sizlerde Peygamberimizin İftar Duası başlıklı yayınımıza yorumlar kısmından düşüncelerinizi ekleyebilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder