resimli güzel sözler, dualar, dini sözler, günaydın mesajları, gece mesajları, akşam mesajları, cuma mesajları, aşk sözleri, doğum günü mesajları, anlamlı sözler,resimli cuma mesajları, dua

GÜNAYDIN MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ14 Mayıs 2017 Pazar

Sayfamızda hayatımızın anlamı olan babalarımız özel gün olan babalar günü, babalar günü 2018, babalar günü 2018 ne zaman? Babalar günü ne zaman? Babalar Günü 2018 hangi tarihte? sorularına yanıtları bulabilirsiniz.

Babalar Günü 2018, BABALAR GÜNÜ NE ZAMAN, BABALAR GÜNÜ HANGİ GÜN?

Hayatımızın en önemli varlıklarından olan babalarımız için her yıl Babalar Günü olarak kutlanır. 2018 yılında 17 Haziran Pazar günü kutlanan Babalar Günü, her yıl Haziran ayının 3. haftası pazar günleri kutlanan özel bir gündür. Babalar Günü 2018 yılında 17 Haziran 2018 tarihinde Pazar günü kutlanacaktır.

BABALAR GÜNÜ 2018 MESAJLARI

Babam olduğun için çok mutluyum, sahip olduğum en iyi baba ve arkadaşsın. Babalar günün kutlu olsun babacım.


* * * * *

Kelimelerle anlatılamayan fedakârlık ve karşılıksız sevgiyi tarif et desen bana herhalde sadece “BABA” derdim. Babalar günün kutlu olsun babam.

* * * * *

Kalbi sevgi dolu, sevecen, cömert, kibar, kucağı sıcak, anlayışlı, şefkatli. Bu vasıfların tümünü taşıyan tek erkeksin. Ben ona baba diye sesleniyorum. Benim için dünyadaki en özel erkek! Babalar günün kutlu olsun canım babacım…


* * * * *


Babanın mirasını mı istiyorsun? Bilgisini öğren.Onun parasını hemen harcayabilirsin.Sadi


* * * * *


Babam benimle insanlara nasıl davranmam gerektiği konusunda hiç konuşmadı. Bir başkasına herhangi bir şekilde düşünceli davranıyorsam bunun nedeni, babam öykünmemdir. Pamela McGrew


* * * * *


Babanın faziletleri, çocukların servetidir. Anatole France


* * * * *


Benim başarı reçetem, babamın her zaman söylediği bir şeye dayanır: Hiçbir zaman bir başkasından daha iyi olmaya çalışmayacaksın, ama hiçbir zaman elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktan da vazgeçmeyeceksin. John WoodenBabalar Günü 2018*Çocukluk çağında baba korumasından daha güçlü bir ihtiyaç düşünemiyorum. Sigmund Freud


*Baba, çocuğundaki kusurları birer meziyet gibi anlatır ve onunla övünür. Cervantes


*Oğul babasından daha iyi biri olamazsa, ikisi de başarısızlığa uğramış demektir.Çin Atasözü


*Bir babanın çocuklarına yapabileceği en büyük iyilik onların annelerini sevmektir. Theodore Hesburgh

Sabır, merhamet, güven kelimelerini özetle deseler “babam” derdim. Seni sadece babalar gününde değil, her gün seviyorum canım babam.


Babalar günü mesajları 2018


Etiketler: babalar günü sözleri indir,babalar günü mesajları indir,babalar günü sms indir, babalar günü mesajları facebook,hadisli babalar günü mesajı,anne baba hakkı hadisKüçükken senin ayak izlerine basarak yürürdüm. Şimdi büyüdüm, ayaklarım senin ayak izlerine sığmıyor artık. Ama yine de senin izinden yürüyorum sevgili babacım.


Küçük bir çocukken eğer sen evdeysen hiç bir şeyden korkmazdım canım babam. Varlığın güven ve huzur verirdi. Bak kocaman bir adam oldum, hiç bir şeyden korkmuyorum artık. Fakat senin varlığın hala huzur ve güven veriyor sevgili babacım.


İlk adımlarımı atarken ellerimden tutuyordun. Şimdi fark ediyorum ki babacığım, ellerimi hiç bırakmamışsın. Babalar günün kutlu olsun.


Resimli babalar günü mesajları 2018


Bir baba, çocuğuna güzel ahlâktan daha üstün bir miras bırakamaz. Hz. Muhammed (sav)

EN GÜZEL BABALAR GÜNÜ 2018 SÖZLERİ

Babam olduğun için mutluyum, sahip olduğum en iyi arkadaşsın. Babalar günün kutlu olsun babacığım.

Canım babam! Varlığın hep yüreğimi ısıttı, bana mutluluk ve güven verdi. Seni seviyorum iyiki varsın, Babalar günün kutlu olsun.

Derdimi, neşemi, hüznümü, mutluluğumu paylaştığım en iyi arkadaşım. Babalar günün kutlu olsun!

Evimizin güneşi bir tanesi olan canım babama kucak dolusu sevgi ve saygılarımla...

Babacığım bir günümde değil her günümdesin. Babalar günün kutlu olsun.

Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; babam derdim canım babam seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

İLK KEZ BABALAR GÜNÜ NE ZAMAN KUTLANDI?

Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd'un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran'ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar Haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir.

Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910'da Washington'un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır.


BABALAR GÜNÜ 2018 İÇİN HEDİYE ÖNERİLERİ

Babalar Günü‘nde babanıza güzel ve farklı bir hediye almak için öncelikle babanızın nelerden hoşlandığını, iyi bilmek gerekir. Kullanışlı bir hediye olsun derseniz iş hayatında ya da günlük hayatta işine yarayacak bir hediyeyi Babalar Günü‘nde babanız için seçebilirsiniz.

Son zamanlarda kişiye özel hediyeler dikkat çekmekte. Fotoğraflarla hazırlanan özel tasarım hediyeler seneler boyu saklanacak ve bu özel günü hep zihinde tutacaktir.. Babalar Günü‘nde babanın çocuklarıyla bir fotoğrafından dergi kapağı yaptırarak ona büyük bir sürpriz yapabilirsiniz.

İlk defa Babalar Günü‘nü kutlayacaklara esprili baskılı bir t-shirt armağan edebilirsiniz.

Her şeyin en güzeline layık babanıza bir teşekkür hediyesi ve onu ne kadar çok sevdiğinizi anlatan bir hediye de seçebilirsiniz. Örneğin; “Yılın En İyi Babası” oscarı, “Şampiyon Babam” kupası, “Mükemmel Babaya” itafen bir plaket gibi...

Babalar günü 2018 mesajları

Kur’an-ı Kerim’de geçen Anne-Baba İle İlgili Ayetler

Allah'a ibadet edin ve o'na hiçbir şeyi ortak koşmayın. Anne-babaya, akrabaya, yetimlere, yoksullara, yakın komşuya, uzak komşuya, yakın arkadaşa, yolcuya, ellerinizin altında bulunanlara iyi davranın; Allah kendini beğenen ve daima böbürlenip duran kimseyi sevmez. Nisa Suresi 36. ayet


Ve bir vakit İsrailoğullarından şöyle söz almıştık: "Allah'tan başkasına tapmayacaksınız, anne-babaya, yakınlığı olanlara, öksüzlere ve biçarelere de iyilik yapacaksınız. İnsanlara güzel söz söyleyin, namazı kılın, zekâtı verin." Sonra pek azınız müstesna olmak üzere sözünüzden döndünüz, hala da dönüyorsunuz! Bakara Suresi 83. ayet


De ki: "Gelin, size Rabbinizin neleri yasakladığını okuyayım! O'na hiçbir şeyi ortak koşmayın, babanıza annenize iyilikten ayrılmayın, yoksulluk yüzünden çocuklarınızı zayi etmeyin; zira sizin de onların da rızkını Biz veririz, kötülüklerin açığına da gizlisine de yanaşmayın, Allah'ın muhterem kıldığı cana haksız yere kıymayın. İşte duydunuz ya, O, size düşünesiniz diye bunları emretti!"
En’am Suresi 151. ayet


Ailesi Yusuf'un yanına vardıklarında, anne ve babasını kucakladı, yanına aldı ve: "Buyurun Allah'ın dilemesiyle Mısır'a güvenle girin!" dedi.
Ve anne ve babasını kendi tahtı üzerine oturttu.  Yusuf Suresi99,100. ayetlerRabbin sadece Kendisine ibadet etmenize ve anne-babanıza, Allah’ın sizi görmekte olduğu bilinci içinde mümkün olan en iyi şekilde davranmanıza hükmetti.
Eğer onlardan biri veya her ikisi yaşlanmış olarak yanınızda bulunuyorsa sakın varlıklarından veya onlara hizmetten bıkkınlıkla kendilerine ‘Öf!’ diyecek ölçüde bile kötü söz söyleme! 
Onları azarlama ve daima onlara karşı tatlı dilli ve gönül alıcı ol! İsra Suresi 23. ayet


Biz insana, anne-babasına iyi davranmasını tavsiye etmişizdir. Çünkü annesi onu nice sıkıntılara katlanarak taşımıştır. Sütten ayrılması da iki yıl içinde olur. Önce bana, sonra da anne-babana şükret diye tavsiyede bulunmuşuzdur. Dönüş ancak banadır. Lokman Suresi 14. ayet

Biz o insana anne-babasına güzel davranmayı tavsiye ettik. Annesi onu zahmetle karnında taşıdı ve zahmetle doğurdu. Onun taşınması ile sütten kesilmesi otuz aydır. Nihayet olgunluk çağına ulaşıp kırk yaşına girdiği zaman: "Ey Rabbim, beni öyle yönlendir ki, bana ve anneme-babama verdiğin nimetine şükredeyim ve hoşnut olacağın iyi bir iş yapayım. Soyumdan gelenleri de benim için iyi kimseler eyle. Çünkü ben, gerçekten tevbe ile Sana yüz tuttum ve ben gerçek müsümanlardanım." der. Ahkaf Suresi 15. ayet


Sana Allah yolunda mallarını neye harcayacaklarını sorarlar. De ki: "Vereceğiniz nafaka, anne, baba, en yakınlar, öksüzler, yoksullar ve yolda kalmışlar içindir. Hayır olarak daha ne yaparsanız Allah onu muhakkak bilir. Bakara Suresi 215. ayetEy Rabbimiz, hesabın görüleceği kıyamet günü beni, annemi, babamı ve bütün müminleri bağışla!"
İbrahim Suresi 41. ayet


İkisine de merhametle tevazu kanatlarını indir. Ve şöyle de: "Ey Rabbim! Onların beni küçükten terbiye edip yetiştirdikleri gibi, sen de kendilerine merhamet et."
İsra Suresi 24. ayet


Babalar Günü 2018 ne zaman hangi gün:
17 Haziran 2018 Pazar günü babalar günü olarak kutlanacak. Hep mutlu kalın..

Babalar Günü 2018, Babalar Günü 2018 hangi tarihte yayınımıza sizlerde yorumlarınızı ekleyebilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder