resimli güzel sözler, dualar, dini sözler, günaydın mesajları, gece mesajları, akşam mesajları, cuma mesajları, aşk sözleri, doğum günü mesajları, anlamlı sözler,resimli cuma mesajları, dua

GÜNAYDIN MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ17 Mayıs 2017 Çarşamba

Sayfamızda 2018 ramazan bayramı, 2018 ramazan bayramı hangi gün, 2018 ramazan bayramı ayın kaçında, 2018 ramazan bayramı tarihi ne zaman başlıyor diyanet, 2018 ramazan bayram sözleri (mesajları) sorularına yanıtları bulabilirsiniz.

2018 Ramazan Bayramı

2018 yılı Ramazan ayı, bu sene 16 Mayıs Çarşamba günü başlayacak. İlk teravih namazı 15 Mayıs Salı akşamı kılınacak ve salıyı çarşambaya bağlayan gece ilk sahur yapılacak.


2018 Ramazan Bayramı ise, 15 Haziran Cuma, 16 Haziran Cumartesi ve 17 Haziran Pazar günlerine denk geliyor. 14 Haziran 2018 Perşembe günü ise Arefe günü olacak. Bayramın ilk günü Cuma denk geldiği için çalışanlar fazladan sadece 2 gün tatil yapabiliyor.


Bu sene ilk oruç 16 Mayıs Çarşamba günü tutulacak. Müslümanlar 15 Mayıs Salı gününü 16 Mayıs Çarşamba gününe bağlayan gece ilk sahuru yapacak ilk teravih kılacak. Ramazan Bayramı İslam aleminde, oruç tutma ayı olan Ramazan'ın ardından üç gün boyunca kutlanan dinî bir bayramdır. Hicri takvime göre onuncu ay olan Şevval ayının ilk üç gününde kutlanır. Bayramdan bir önceki gün, Ramazan ayının son günü olan arefedir. Ramazan ayı, Kur'an-ı Kerim'in indiği aydır. Kur'an'da bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen "Kadir Gecesi" yine bu ay içinde kutlanır. Ayrıca İslam'ın temel ibadetlerinden olan oruç da bu ayda tutulur. Bu nedenle Ramazan ayı, Müslümanlar için en kutsal aydır ve ona "On Bir Ayın Sultanı" denilmiştir. Ramazan'ın ilk gününe bağlayan gece) akşamla yatsı arasında 2 rek'at teşekkür namazı kılınır. "Yâ Rabbî, Ramazân-ı şerîf ile müşerref kıldığın için“ denilir ve namaza durulur. Bu arada Kur'an'ın ilk ayetlerinin vahyedildiği Kadir Gecesi bu ayın içindedir. Hangi gün olduğu bilinmemekle birlikte Ramazn ayının 27. gecesi Kadir Gecesi olarak kabul edilir.

2018 Ramazan Bayramı hakkında kısa bilgi

Ramazan Bayramı İslam aleminde, oruç tutma ayı olan Ramazan'ın ardından üç gün boyunca kutlanan dinî bir bayramdır. Hicri takvime göre onuncu ay olan Şevval ayının ilk üç gününde kutlanır. Bayramdan bir önceki gün, Ramazan ayının son günü olan arefedir.


Hicri takvim bir ay takvimi olduğu için yıllar güneş temelli miladi takvimden 11-12 gün kısadır. Bu nedenle Ramazan Bayramı her sene bir önceki seneden 11-12 gün daha erken kutlanır. Yaklaşık olarak her 33 senede bir Ramazan Bayramı aynı günlere tekabül eder.

2018 Ramazan Bayramı  Mesajları (sözleri)

Bazı günler vardır diğer günlerden farklı ve güzeldir. Bazı kişiler vardır diğer insanlardan daha değerli ve özeldir. Bu güzel bayram gününde. bu mesajı okuyan değerli ve benim için özel insan bayramın kutlu olsun.


* * * * *


Bu mübarek bayram gününde; Evinizden huzur, cebinizden para, yüzünüzden gülücük eksik olmasın, şans peşinizi bırakmasın. Hayırlı bayramlar.


* * * * *


Millet olarak birlik ve beraberlik içinde, huzur ve barış ortamında geçireceğimiz bir bayram dilerim. Bayramımız kutlu olsun.


* * * * *


Vursun davullar, çalsın zurnalar. Bugün bayramımız var. Bayramınız kutlu olsun.


* * * * *


Sıcak dost sohbetleri ve şen kahkaların hiç bitmediği şeker tadında bir bayram dilerim. Bayramınız Mübarek Olsun.


* * * * *


Çocukken bayramlık bir elbise, küçük bir harçlık ve renkli bir şeker yeterdi mutluluğumuza. Büyüdük çok şey değişmedi aslında; anne ve babamızın hayır duası, sevdiklerimizle içtiğimiz bir yudum kahve,verdiğimiz bir bayram harçlığının küçük bir çocukta yarattığı mutluluk; yetiyor şimdi mutluluğumuza. Mutlu Bayramlar...


en güzel bayram mesajları indir paylaş resimli bayram mesajı, bayram mesajı kısa
* * * * *


Bayram gelir evime, yurduma, Ailem, sevdiklerim yanımda,İşte o zaman bayram, bayram  olur, Sevinirim, ererim huzura. Bayramınız kutlu olsun.


* * * * *


Mutlu, huzurlu ve şeker tadında bir bayram geçirmeniz temennisiyle, bayramınız kutlu olsun.


* * * * *


Ramazan Bayramının tüm İslam alemine ve sizlere, huzur, barış ve mutluluk getirmesini temenni ederim. Bayramınız kutlu olsun.

2018 Ramazan Bayramı Sözleri (mesajları)

Ramazan ayının getirmiş olduğu manevi iklimin devamında, bayramla birlikte kardeşlik ve sevinç iklimini yakalayıp, her zaman bu iklimin etkisinin sürmesi temennisi ve duasıyla, bayramınız mübarek olsun.


* * * * *

Büyükler sayılıp elleri öpülürse, Küçükler sevilip,  sevindirilirse,Küskünler barışıp, aynı sofrayı paylaşırsa, Mutluluklar paylaşılıp çoğalır, Üzüntüler paylaşılıp azalır.Bayramlar, bayram olur. Bayramınız, "bayram" ola.* * * * *


Dünyada ki onca dert, gam, keder arasında, kısa bir soluk almak gibidir bayram. Dertleriniz yaz yağmuru gibi kısa, sevinçleriniz ömürlük olsun. Bayramınız kutlu olsun.


* * * * *


Yüzünüzden tebessüm, evinizden huzur eksik olmasın,
Yarınlarınız, bugünlerinizden daha güzel olsun.
Sevdikleriniz yanınızda, mutluluk yuvanızda olsun.
Bayramınız mübarek olsun.


* * * * *


Acılar dinsin, beklenenler gelsin,
Rabbim yuvanıza bereket ve huzur versin.
Bayram neşe ve mutluluk getirsin.
Hayırlı Bayramlar.


2018 Ramazan Bayramı Mesajarı Sözleri


Bu mübarek günde, Ramazan Bayramında, evinizde huzur, kalbinizde umut olsun, sevdikleriniz yanınızda, dertler uzakta olsun. Bayramınız kutlu olsun.


* * * * *


Bir manevi huzurla bitti ramazan, bin tatlı sevinçle gelsin bayram.
Bir daha ki Ramazana kadar hayatınızda huzur, umut, sevinç olsun her an.
Mutlu Bayramlar.


* * * * *


Mübarek Ramazan Bayramınızı tebrik eder, hayırlara vesile olmasını dilerim. Yüce Allah, dualarınızı kabul etsin, evinize huzur ve mutluluk versin.


* * * * *


Tatlı bir esinti olur bayramlar,
Sevinç, barış, kardeşlik getirir hayatımıza.
Bulduğunuz huzur ortamı bir ömür sürsün,
Günleriniz mutlu, bayramınız kutlu olsun.


* * * * *


Dünyada yaşadığımız bayramların, ebedi olup ahirette de yaşanması  dileğiyle, bayramımız kutlu olsun.

2018 Ramazan Bayramı tarihi, 2018 Ramazan Bayramı ne zaman başlıklı yayınımıza sizlerde yorumlarınızı yapabilirsiniz. Hayırlı Bayramlar...

0 yorum:

Yorum Gönder