resimli güzel sözler, dualar, dini sözler, günaydın mesajları, gece mesajları, akşam mesajları, cuma mesajları, aşk sözleri, doğum günü mesajları, anlamlı sözler,resimli cuma mesajları, dua

GÜNAYDIN MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ7 Nisan 2017 Cuma

Sayfamızda sizler için hazırladığımız dua örnekleri, uzun dua örnekleri, günlük dua örnekleri, çeşitli dua örnekleri, hz peygamberin dilinden dua örnekleri, yeni eklenen dua örnekleri başlıkları altında duaları resimli ve sms olarak indirip, paylaşabilirsiniz.

Dua Örnekleri

Ey Rabbim, beni ve neslimi namazı devamlı kılanlardan eyle; duamı kabul et, kıyamette hesap olunacağı gün beni, ana-babamı ve müminleri bağışla!


* * * * *


Allah'ım! Senden bu günün ve yarının bildiğim ve bilmediğim ne kadar hayır varsa hepsinden isterim. Senden cenneti ve cennete yaklaştıracak söz ve amelleri isterim. Amin. Hayırlı cumalar dilerim.


* * * * *


Ya Rabbi, sana ve Resulüne itaat etmemizi ve bildirdiklerinle amel etmemizi nasip eyle!dua örnekleri


Dua Örnekleri Hz. Peygamberin dilinden Dua Örnekleri


Ey yüceler yücesi, ey her derde deva, Allah'ım! Ya mevla, bizlerden rahmetini, şefkatini, hidayetini, bağışlayıcılığını esirgeme..


* * * * *


Bildiğimiz-bilmediğimiz bütün iyilikleri ver, bildiğimiz-bilmediğimiz bütün kötülüklerden muhafaza et, her işimizin sonunu güzel eyle, dünya sıkıntılarından ve ahiret azabından bizi koru!* * * * *


Resûlullah (SAV) buyurdular ki:
"Kim sabaha erdiği zaman: Allah'ım!Benimle veya mahlukatından herhangi biriyle hangi nimet sabaha ermişse bu sendendir. Sen birsin, ortağın yoktur, hamdler sanadır, şükür sanadır.derse, o günkü şükür borcunu ödemiştir.
Bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan ve sabreden ve şükredenlerden eyle!


* * * * *


İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan, doğru konuşanlardan eyle!


* * * * *


Allahım! Kabir azâbından, kalbin vesvesesinden, işlerin dağınıklığından sana sığınırım!


* * * * *


Sıhhat, afiyet ve güzel ahlâk ver! Kaza ve kaderine rıza gösterenlerden eyle! Kulağıma, gözüme sıhhat ver!


* * * * *


Yâ Rabbî!
Bize senin İkrâm ve ihsanına göre bize muamele eyle.Çünkü sen Sen gizli ve açık her şeyi bilirsin.


* * * * *
Dua Örnekleri, uzun Dua Örnekleri,

Ben, sana her an muhtacım. Senin ise, bana hiç ihtiyacın yok. Sen, ancak yaratanım olarak beni bağışlar, affedersin.


* * * * *


Ya Rabbi, faydasız ilimden, makbul olmayan ibadetten ve kabul edilmeyen duadan, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten ve her çeşit hastalıktan, gece ve gündüz gelecek kötülüklerden, sıkıntılardan kötü arkadaştan ve kötü komşudan sana sığınırım!* * * * *


Küfürden, fakirlik ve kabir azabından, zulmetmekten ve zulme uğramaktan sana sığınırım.


* * * * *


Kusurlarımızı ört, korkulardan emin kıl ve borçlarımızı ödememizi nasip eyle!


* * * * *


Allahım! Beni hidâyetine ulaştır. Geçmişimi, geleceğimi bağışla! Ey başvurulacakların en hayırlısı! Kendisinden istenilenlerin en keremlisi, en çok vereni!

* * * * *


Yâ Rabbî!.. Bize verdiğin bütün nimetlere hamd olsun!


* * * * *


Yâ Rabbî!.. Günahlarımızı rahmetinle af ve mağfiret eyle! Ölülerimizi de mağfiret eyle, yaşayanlarımıza hayırlar ihsan et! Son nefesimizde kelime-i tevhid söylemeyi nasip eyle!


* * * * *


Allah’ım bizleri sana şükreden bir kul ve bildiği ile amel eden salih kullardan olmayı nasip eyle.  Amin.


* * * * *


Allah'ım! Beni arkamdan gıybet edeceklerle değil, ruhuma Fâtiha okuyacaklarla muhatap et.


* * * * *


Yâ Rabbî!.. Riyadan, nifaktan, şikaktan, her türlü hastalıktan, kazadan, belâdan, tembellikten, âcizlikten, zelil olmaktan, zulüm etmekten ve zulüm görmekten, cimrilikten, müsriflikten, azdıran zenginlikten ve doğru yoldan ayrılmaya sebep olan fakirlikten, şeytan ve nefsin şerrinden, düşmanın galebesinden, kötü huydan, bidat işlemekten, dalâlete düşmekten, halis olmayan amelden, her çeşit günahtan, küfre girmekten, ölürken gelecek fitnelerden, kabir azabından, dinimize ve dünyamıza zarar verecek işlerden sana sığındık, bunlardan bizleri koru!..


* * * * *
Çeşitli Dua Örnekleri, HzPeygamberimizin Dilinden Dua Örnekleri


Yâ Rabbî!.. Ana babamıza, evlâtl arımıza, akraba ve bütün din kardeşlerimize hayırlı ömürler, güzel huy, akl-ı selim, sıhhat, afiyet, hidayet ve istikamet ihsan eyle! Bize sarsılmaz bir iman, güzel bir ahlâk, şükredici bir kalb, sabredici beden, zikredici dil, kaza ve kaderine rıza gösteren hayırlı ömür, dünya ve ahirette güzellik ihsan et! Hastalarımıza şifa, dertlilerimize deva ihsan eyle! Bizi şeytanın, nefsin ve düşmanların şerrinden muhafaza eyle! İlmimizi, ihlasımızı, kabiliyetimizi artır! Yapmaya çalıştığımız ibâdetlerimizi kabul eyle!


* * * * *


“Ey Rabbimiz! Üzerimize sabır yağdır, ayaklarımızın yere sağlam basmasını sağla ve kafirlere karşı bize yardımcı ol.”


* * * * *


Yemekten Sonra Okunacak Dua:
Okunuşu: "Elhamdulillahillezi et'amena ve segana ve cealena müslimin."

Anlamı: "Bizi nimetleriyle yediren ve içiren ve bizi İslam üzere bulunduran Allah'a hamd olsun."  (Ebu Davud, At'ime:15)* * * * *


Allah'ım; Eğer bizi bağışlamaz ve bize acımazsan mutlaka ziyana uğrayanlardan oluruz. Engin rahmetinle bizlere merhamet et. Amin.


* * * * *


Allah'ım, beni yaratan ve bana doğru yolu gösterensin. Beni yediren ve içirensin. Hastalandığımda da bana şifayı verensin. Ve yine benim canımı alacak ve sonra diriltecek olansın. Hesap gününde, hatalarımı bağışlayacağını umduğum sensin. Rabbim! Bana hikmet ver ve beni sâlihlerin arasına kat Amin.Allahım! Seni anıp zikretmek, nimetine şükretmek, sana en güzel şekilde kulluk etmek için bana yardım eyle! Amin


* * * * *


Güzel Dua Örnekleri, Resimli Dua Örnekleri, uzun ve kısa çeşitli Dua Örnekleri yayınımıza sizlerde yorumlarınızı ekleyebilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder