resimli güzel sözler, dualar, dini sözler, günaydın mesajları, gece mesajları, akşam mesajları, cuma mesajları, aşk sözleri, doğum günü mesajları, anlamlı sözler,resimli cuma mesajları, dua

GÜNAYDIN MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ17 Mart 2017 Cuma

Sayfamızda Mahkeme Duası, En Tesirli Mahkeme Duası, Mahkemede haksızlığa düşmemek için yapılan Mahkeme Duası ve Anlamı, Mahkemenin Hayırla Sonuçlanması için okunacak Dua yer almaktadır.

Allah ismi şerifini Cuma günü oruçlu olarak sabah güneş doğmaya yakın gümüş yüzüğe yazıp sağ eline takan kişinin insanlar tarafından her istekleri yerine getirilir. Aynı yüzüğü sol elinin parmağına takarak mahkemeye giden kişi de haksızlığa uğramaz bilinir.

Mahkemede Haklı Bir Davayı Kazanma Duası

Ebu Nuaym’dan rivayet edilen bir hadise göre :

Hz Peygamber sözlü iddia ve ithama göre ceza vermezdi. Yani delilsiz ve ispatsız iddiaları kabul etmezdi. Hazreti Peygamber Efendimiz her zaman adaleti gözetirdi.

Günümüzde de pek çok kişi değişik sebeplerden dolayı mahkemelere müracaat etmekte veya etmek zorunda kalmaktadır. Bu nedenle mahkemedeki  haklı bir davayı kazamak için, aşağıdaki ayetleri okumak gereklidir.Mahkeme duası


Mahkeme Duası, Mahkemenin hayırla sonuçlanması için okunacak dua


Okunuşu: “Yuhikku’l-hakka bi kelimatihi ve yaktaa dabiral’l-kafirin” [Enfal 8/7]
Anlamı : “Allah, kelimeleriyle hakkı açığa çıkarır ve haksızların ipini keser”
Zikir şekli: (Bu ayet 950 kere tekrarlanır)

Okunuşu : “El-Hükmü lillah-l-aliyyi’l-kebir”
Anlamı : “Hüküm Yüce ve Büyük Allah’a Aittir.” 
ZikirŞekli: (537 kere tekrarlanır)*******Haklı olduğu halde mahkemeye düşen ve suçsuz olduğuna Allah katında inan kişiler için yukarıdaki dualar okunabilir.

Özetle; Delilden yoksun iddia, hukukta bir değer ifade etmez. Her iddianın mutlaka şahitlendirilmesi, delillendirilmesi gereklidir. O takdirde iddia dikkate alınır ve gereği yapılır. Sadece sözlü beyan, hüküm için yeterli olsaydı, herkes hakkında her türlü iddia yapılabilir, bu da adaletin ortadan kalkmasına yol açardı.   O halde iddianın ispatı lazımdır.

Mahkeme Duası, En Tesirli mahkeme duası ve okunuşu yayınımıza sizlerde yorumlarınızı ekleyebilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder