resimli güzel sözler, dualar, dini sözler, günaydın mesajları, gece mesajları, akşam mesajları, cuma mesajları, aşk sözleri, doğum günü mesajları, anlamlı sözler,resimli cuma mesajları, dua

GÜNAYDIN MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ23 Mart 2017 Perşembe

Sayfamızda birbirinden güzel cuma akşamı mesajları, resimli cuma akşamı mesajları,cuma akşamı okunacak dua, Cuma Akşamı Mesajları cuma akşamınız mübarek olsun mesaj ve güzel sözlerini indirip dilediğinizle paylaşabilirsiniz.

Cuma Akşamı Mesajları, Cuma Akşamı Mesajları resimli

Allah'ın selamı ve bereketi, Peygamberimizin (sav) şefaati üzerinize olsun. Amin. Dualarda buluşmak dileği ile... Cuma Akşamınız Mübarek Olsun.


* * * * *


Bu gün günlerin efendisi. Cuma Gününüz Mübarek olsun. Kalbiniz imanla dolsun. Kötülük senden uzak, yüreğin sevgiyle dolsun. Dualarda buluşmak dileği ile...Allah'ım beni senden başkasına muhtaç etme. Senin sevdiğine sevdir beni. Bizleri cennetinle şereflendir. Mübarek cuma günümüzü hayır eyle.. Amin.


* * * * *


Şüphesiz biz yeryüzünde olan şeyleri, onun üzerinde süs yaptık. Böylece insanların hangisinin amel bakımından daha güzel olduğunu denemek istedik. (Kehf süresi 7. ayet).Cuma akşamı mesajı

Cuma Akşamı Mesajları


Her nefis ölümü tadacaktır. Sizi musibet ve nimetlerle deneriz. Sonunda bize döneceksiniz. (ENBİYA Süresi 3. ayet) Cumanız Mübarek Olsun..!


* * * * * 


Onlar ki Rab'lerine secdeler ve kıyamlar yaparak (Namaz kılarak) geceyi geçirirler. (Furkan - 64) Hayırlı Cumalar.


* * * * *


Sakın dünya hayatı sizi aldatmasın. O aldatıcı şeytan da, Allah hakkında sizi aldatmasın. (Lokman - 33) Cumanız Mübarek Olsun...Selam ve Dua ile..!


* * * * *


Ey iman Edenler! Sabır ve Namaz / Dua ile Allah'tan dua isteyin. şüphesiz Allah sabredenler ile beraberdir. (Bakara - 153) Cumanız Geceniz  Mübarek Olsun... Selam ve Dua ile..!
Cuma akşamı mesajları


Cuma gecesi Kehf suresi okuyan;
kıyamette, yerden göğe kadar bir nurla aydınlanır. İki Cuma arasında işlediği günahlar da affolur. Tergib


* * * * *

Cuma günü 80 salevat getirenin, 80 yıllık günahı affolur. Dare Kutni


* * * * *

Biz Kur'an dan İman edenler için bir şifa ve rahmet kaynağı olan ayetler indiriyoruz. Zalimlerin de ancak zararını arttırır. Cumanız Mübarek Olsun...Selam ve Dua ile..


* * * * *


“Bu Kur’an, bizim indirdiğimiz bereket kaynağı bir kitaptır. Ona uyun ve Allah’a karşı gelmekten sakının ki size merhamet edilsin.” En’âm, 6/155.

Cuma Akşamı Mesajları

Ayetli cuma mesajları


Allah’ım! Evlatlarımızın kalplerini iman nuru ile aydınlat. Yavrularımıza, hayırlı kısmetler, başarı, huzur, bereket ve sağlık içinde bir ömür lütfeyle! Onları her türlü kötülüklerden ve zararlı alışkanlıklardan muhafaza eyle. Amin.


* * * * *


Yâ Erhame’r-Rahimin! Ey kimsesizlerin kimsesi, gariplerin sığınağı Yüce Allah’ım! Yetimleri, öksüzleri, garipleri, kimsesizleri mahzun ve boynu bükük bırakma!Onlara yardım elini uzatacak müşfik ve hayır sahibi kullarını eksik etme! Bizleri de merhamet ve cömertlikte yarışan kullarından eyle.* * * * *


Kur'an-ı Kerim'de, 
''Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman hemen Allah'ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır.'' Cuma Suresi ayet 9.


* * * * *


Kur'an-ı Kerim'de,
''Cuma namazı kılınınca yeryüzüne dağılın ve Allah’ın lutfundan isteyin. Allah’ı çok zikredin ki kurtuluşa eresiniz.''Cum’a sûresi (62), 10


* * * * * Ey iman Edenler! Dua ile Allah’tan dua isteyin. 
Şüphesiz Allah sabredenler ile beraberdir. (Bakara – 153) 
Cuama Akşamınız Mübarek Olsun... Selam ve Dua ile..!


* * * * *


Sakın dünya hayatı sizi aldatmasın. 
O aldatıcı şeytan da, Allah hakkında sizi aldatmasın. (Lokman – 33) 
Cumanız Geceniz Mübarek Olsun… Selam ve Dua ile..!

Cuma Akşamı MesajlarıCuma namazı kılmayanın kalbi mühürlenir, gafil olur.


* * * * *


Cuma namazı yolunda ayakları tozlanana Cehennem ateşi haramdır.


* * * * *


Rabbim! Göğsümü açıp genişlet. İşimi kolaylaştır. Dilimdeki düğümü çöz. Ki söyleyeceklerimi kavrasınlar. Taha Suresi Ayet 25-28.


* * * * *


Hz.Mevlana der ki Dostlarını daima vefa ile hatırla..Arayan sen ol, bulan sen; Tanıyan sen ol, kucaklayan sen; Kula vefası olmayanın Hakka vefası olmaz. Cuma akşamın Mübarek ve bereketli olsun Kardeşim.


* * * * *


Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu sizle olsun.


* * * * *


Rabbimiz! Bize dünyada da güzellik ver, ahirette de güzellik ver. Bizi ateş azabından koru. Bakara Suresi Ayet 201

Bütün güzelliklerin kilidini kendinde bulunduran 'Rabbim' Hakkımızda hayırlı olan kilitli kapıları aç. Amin. Akşamınız hayır, Cumanız Mübarek Olsun...* * * * *


Allah'ım! Yaptığımız işlerde bizlere muvaffakiyetler ihsan et. Sonumuzu hayır eyle. Evlerimize mutluluk nasip eyle. Bizleri göz kapanıncaya kadar nefsimizle baş başa bırakma. Amin. Hayırlı Cumalar..


* * * * *

 "Allah'ın adıyla, Allah Resulune salat ve selam olsun. Allah'ım , Senden fazl-u (ihsanını) diliyorum. Allahım, beni rahmetinden uzaklaştırılmış şeytanın şerrinden koru."  (Buhari, teheccüd: 25)Akşamınız Hayır,Cumanız Mübarek Olsun.

* * * * *

Cuma Akşamı Mesajları, Cuma Akşamı Mesajları Resimli yayınımıza sizlerde yorumlarınızı ekleyebilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder