resimli güzel sözler, dualar, dini sözler, günaydın mesajları, gece mesajları, akşam mesajları, cuma mesajları, aşk sözleri, doğum günü mesajları, anlamlı sözler,resimli cuma mesajları, dua

GÜNAYDIN MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ27 Şubat 2017 Pazartesi

Dilek Duası, İstek Duası

Yaratılmışların en şereflisi olan insandır. İnsan da hayalleri ile yaşar. Yaradılıştan gelen bu özellik insanı ayakta tutan insanın sayısız özeliklerinden biridir. Sayfamızda İstemek, dilemek Dilek Duası-(İstek)  Duası-Resimli Dilek Dualarını ve Hacet duasını bulabilirsiniz. Dua ile...

Uğur Duası-Şans Duası, Dilek Duası, İstek Duası


Hz. Enes (radıyallahu anh) anlatıyor: "Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm), bir ihtiyacı görmek üzere (yola) çıktığı zaman;

كَانَ يُعْجِبُهُ إذَا خَرَجَ لِحَاجَةٍ أنْ يَسْم
 يَا رَاشِدُ 
يَانَجِيح

Yâ râşid 
(uğurlar olsun)

Yâ necîh 
(hayırlı muvaffakiyetler)

temennîlerini işitmekten hoşlanırdı."
[Tirmizî, Siyer 47, (1616).]

AÇIKLAMA:

Bir iş için çıktığı zaman Resulullah'ın işitmeyi arzu ettiği kelimeler "Yâ râşid yâ necîh"dir.
Râşid, dilimizdeki rüşd'den gelir, doğru yolu bulan demektir. Necîh de ihtiyacı görülen yani muradına eren demektir.

Bu tabirlerin dilimizdeki tam karşılığını bulmak için bu makamda söylediğimiz tabirleri aramamız gerekir. Gayeli olarak yola çıkan kimseye, ayrılışı sırasında, "Uğurlar olsun! Allah rast getirsin!" deriz . Öyleyse yâ râşid, yâ necîh -bazı rivayetlerde, ya vâcid- gibi tabirleri "İstikametten ayrılmayasın"; "Doğrulukta muvaffak olasın!" "Güle güle"; "Hayırlı işler!"; "Hayırlı muvaffakiyetler!" gibi; hem dua, hem nezaket, hem örf ve âdâb makamındas öylenen sözlerimizle karşılamamız gerekecektir.

DİLEK VE İSTEK DUASI, Hacet Dilek Duası Resimli

Bir kimse Cuma gecesi yani perşembeyi cumaya bağlayan gecede 100 kere salavat-ı şerif olursa Allah'tan istediği dileği gerçekleşmektedir.
Salavat-ı Şerifi okumak dünya ve ahiret hayatında iyilikler ve güzellikler getiren ve hayır kapılarını açan bir anahtardır.
Allah'ın merhametine sığınıp af dilemeyi içeren duaların 7 kere okunması da dileklerin kabulü için en hayırlı yöntemdir.


Dileklerin Kabulü İçin Büyük Hacet Duası

Dileklerin gerçekleşmesi için ibadetlerin tam olarak yerine getirilmesi, hayırlı bir kul olmak ve samimiyet çok önemlidir. Çünkü tek sığınağımız yüce yaratıcımızdır ve alemlerin tek sahibi de yalnızca o’dur.


Dilek Duası

100 kere salavat-ı şerif okumak kulların Allah'tan istedikleri dileklerin gerçekleşmesinde hayır kapılarını açan ibadettir. Her dua şükür ibadetini yerine getirmektedir. Kullar Allah'tan istedikleri dilekleri hacet namazı kılarak iletmektedir. Allah’ta kulları için en hayırlı olanı yerine getiren mutlak bir güçtür.
Bu yazı, dualar, uğur duası, şans duası türkçe, uğur duaları, yola çıkarken okunan dua, rızık için okunan dua, rızık açma duası, istediğine kavuşma duası, sevdiğine kavuşma duası etkili ile ilgilidir.
* * * * *


Sen sevdirmezsen sevemeyiz; Kalbimizi cemâline ve kemâline hayran eyle Allah'ım. Kulluğunun kapısından ayırma Ey Rabbim.!


* * * * *
dilek duası, resimli dualar, 4444 dilek duası, dilek duaları, hacet ve hacet duası, dilek duası etkili, dilek istek duası, dilek duası oku, dua, resimli dualar, istek duası, istek duaları

0 yorum:

Yorum Gönder