resimli güzel sözler, dualar, dini sözler, günaydın mesajları, gece mesajları, akşam mesajları, cuma mesajları, aşk sözleri, doğum günü mesajları, anlamlı sözler,resimli cuma mesajları, dua

GÜNAYDIN MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ15 Ocak 2017 Pazar

Sayfamızda  özenle hazırlanmış Resimli Hadisler, Resimli hadisler indir, resimli hadisi şerifler, en güzel resimli hadisi şerifler, görsel Resimli hadisi şerifler, Resimli Resimli Hadisler ve en güzel hadisi şerifler, Resimli Hadisler yeni 2020 bulunmaktadır.

Resimli Hadisler En Güzel Resimli Hadisler

Enes bin Malik(r.a.)'den; Resulullah(s.a.s) ''ben güzel huyları tamamlamak için gönderildim''


* * * * *


Çocuklarınızı şu 3 sevgiyle terbiye ediniz: Peygamberin sevgisi; Onun ehl-i beytinin sevgisi; Kur’an okumak (sevgisi). Hadis (Deylemi).


* * * * *


Kişi malı, hanımı ve çocuğuyla imtihan edilir. Hadis (Taberani)hadis görselleri


Resimli Hadisler Yeni,Görsel, Hadisi Şerifler


En üstün ibadet, sıkıntı anında sabırla kurtulmayı beklemektir. Hadis (Beyhaki).


* * * * *


Birbirinize karşı mütevazi olmanızı, Allah bana vahiyle emretti. Öyle ki, hiç kimse, kimseye karşı övünmesin ve hiç kimse, hiç kimseye zulmetmesin. Hadis (Müslim).resimli hadislerResimli Hadisler, En Güzel Resimli Hadisler indir, Hadisi Şerifler Görsel

Şu 4 şeyden sakınan Cennete girer: Cana kıymaktan (cinayetten); Haram kazanç elde edip yemekten; Zina işlemekten, haram olan cinsel ilişkilere girmekten; Alkol alışkanlığından... Hadis (Bezzar).


* * * * *


Mü’min, kulluk elbisesi günahlarla yıprandığında, onu tövbe iğnesiyle yamayandır. Talihli kişi, tövbesi üzerine ölendir. Hadis-i Şerif (Bezzar).


* * * * *


Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Mz. Muhammed (sav)


* * * * *


En çok kabul edilen dua, birbirinden uzak olan kişilerin birbirine ettiği duadır. Müslim, TirmiziResimli hadisler


Resimli Hadisler, En Güzel Resimli Hadisler 

“Mümin, bal arısına benzer. Bal arısı gibi hep güzel, temiz, helal şeyler yer. Hep güzel şeyler üretir, hep iyiliklerin peşinden koşar. Hiçbir şeyi ne döker, ne kırar, ne de ifsat eder”
İbn Hanbel, II, 199; Hâkim, Müstedrek, I, 110.


Açıktan günah işleyenleri anlatmaktan niçin çekiniyorsunuz? İnsanlar onları ne zaman tanıyacak? Onların kötü eylemlerini anlatın ki, insanlar onlardan sakınsınlar, zarar görmekten korunsunlar. Hadis (Beyhaki).


* * * * *


Kişi değiştirmeye güç yetiremiyeceği bir münkeri (sakıncalı eylemi) görünce, Allah’a o eylemi münkir olduğunu yani asla hoşlanmadığını bildirmesi, onu kurtarmaya yeter. Hadis (Taberani).


* * * * *

Ebu Rafi’ anlatıyor: Kureyş beni Hz. Peygambere (elçi olarak) gönderdi.Onu görünce kalbime İslam sevgisi düştü. Dedim ki: Ey Allah’ın Resulü! Ben bir daha onlara dönmem. Şöyle buyurdu: Ben yaptığım sözleşme ve anlaşmaları bozmam ve (bana gelen) elçileri yanımda alıkoymam. Şimdi sen (Kureyş’e) geri dön, görevini tamamla. Sonra şu anda içinde hissettiğini yine hissedersen döner gelirsin. Bunun üzerine Kureyş’e geri döndüm. Görevimi bitirdim. Sonra tekrar gelip müslüman oldum. Hadis (Ebu Davud).


* * * * *


Müslümanlar karşılaştıklarında, tokalaşır, birbirlerinin hal ve hatırlarını sorarlarsa, Allah onlara bu halde iken 100 rahmet indirir. Doksan dokuzu daha güler yüzle ve daha samimiyetle kardeşinin halini ve hatırını sorana, biri de diğerine verilir. Hadis (Taberani).

Resimli Hadisler, En Güzel Resimli Hadisler İndir


Ahirzamanda insanlara parapul gerekecek. Ta ki onunla din ve dünyalarını ayakta tutabilsinler. Hadis-i Şerif ( Taberani )


* * * * *


Pek çok günahları olan bir kimse dahi olsa, zulme uğrayanın bedduası kabul görür. Fasıklığı kendine... Hadis (Ramuz)


* * * * *


Ey Mü'minler! Size iki emanet bırakıyorum, onlara sarılıp uydukça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanetler Allah'ın kitabı Kuranı Kerim ve peygamberin(sav) sünnetidir. Hadisi şerif.Hadisli resimlerEn güzel resimli hadisi şerifler, Resimli Hadisler, En Güzel Resimli Hadisler Görsel

Ümmetimin en hayırlısı, Kuran-ı Kerim'i öğrenen ve öğretendir.


* * * * *


Ümmetimin yaptığı ibadetlerin en kıymetlisi, Kuran-ı Kerimi mushafa bakarak olarak okumaktır.


* * * * *


Kuran-ı Kerim okunan evde arşa kadar nur yükselir.


Resimli Hadisler Görsel Hadisler


Biriniz gönlünden, müslüman kardeşine faydalı bir öğüt geçiriyorsa, onu söylesin. Hadis (İbn-i Adiyy).


* * * * *


Hadisli Güzel Sözler


Kişi, birinin yaptığı işten hoşlanırsa, o da onun gibidir. Hadis-i Şerif (Taberani)


* * * * *


Kim kalbini Allah’a bağlarsa, Allah mü’minlerin kalbinde ona sevgi ve merhamet yaratır. Hadis-i Şerif (Taberani).


* * * * *


Ahlakı güzel olan insan, her zaman güzeldir. (Hadisi Şerif)


* * * * *


“Andolsun, Allah’ın rasûlünde sizin için, Allah’a ve âhiret gününe kavuşmayı umanlar için ve Allah’ı çok ananlar için güzel bir örnek vardır.” (Ahzâb, 21)


* * * * *


Kendisine aklını yerinde kullanma becerisi verilen kimse, kurtuluşa ermiştir. Hadis-i Şerif (Beyhaki)
* * * * *
* * * * *Resimli Hadisler, indir, resimli hadisi şerifler, en güzel resimli hadisi şerifler, görsel hadisi şerifler, en güzel hadisi şerifler, yeni resimli hadisler, resimli hadisler facebook,dular dini sözler, 

0 yorum:

Yorum Gönder