resimli güzel sözler, dualar, dini sözler, günaydın mesajları, gece mesajları, akşam mesajları, cuma mesajları, aşk sözleri, doğum günü mesajları, anlamlı sözler,resimli cuma mesajları, dua

GÜNAYDIN MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ3 Ekim 2016 Pazartesi

Sabah Mesajları Dini- Sabah Mesajları Dini Resimli Dini Sabah Mesajları Sevgiliye, Sabah Mesajları Dini arkadaşa, Sabah Mesajları Dini facebook için sabah duaları ve mesajları resimli

SABAH DUASI, Sabah Mesajları Dini

Rabbim ...!!!
Maddi ve manavi bütün hayır kapılarını açsın...
Bizleri faslından ve kereminden
İstifade eden kullarından eylesin...
Hiç bir kuluna rızık endişesi vermesin
Herkesin bahtı, yolu ve nasibi açık olsun...
Hayırlı Sabahlar...


* * * * *


" Allah'ım, bütün işlerimizde akıbetimizi güzel yap, dünyada rezil- rüsva olmaktan ve ahiret azabından bizi koru. Müsned, 4/181; Müstedrek 3/591Allah'u Teala, bizlere, her günü, dua ile başlayıp, şükür ile bitirmeyi nasip etsin (amin).


* * * * *


Allah’ım kalan ömrümüzü geçen ömrümüzden hayırlı eyle. Sarsılmaz bir iman, şükreden bir kalp, Sen’i layıkıyle zikreden bir dil ve salih ameller nasip eyle (amin). Hayırlı sabahlar


Sabah duası


Sabah Mesajları Dini, Sabah Mesajları Dini Facebook içinSabah Duası

Allah’ım hiçbir zaman Sen’in rahmetinden ümit kesmez, azabından da emniyette hissetmeyiz. Bizlere rahmetinle muamele et Yüce Rabbimiz. (Amin). Hayırlı Sabahlar.


* * * * *


Günaydın! Evinizden bereket, dilinizden dua, kalbinizden Rahman ve Resul aşkı eksik olmasın. Mutlu ve huzurlu günler dilerim.


* * * * *


SABAH DUASI
ALLAH'ım başlayacağımız yeni günde,
Senden hayır diliyoruz
Ve bugünün içinde
Şerlerden sana sığınırız
Bizleri doğru yolundan ayırma.


* * * * *


Allah'ım nefsimi sana teslim ettim
Yüzümü sana çevirdim..
Tüm işlerimi sana hayale ettim...
Senden başka sığınacak kimsem; yok.
Beni ve sevdiklerimi koru
Sabah'a sağ salim uyanmayı nasip eyle.
Günümüzü hayır eyle.


* * * * * 


Allah'ım herkesin içinde saklı bir derdi var; Kimi eşiyle, kimi evladıyla, kimi anne babasıyla, kimi komşusuyla, kimi arkadaşıyla... Yarabbi kalbimizde saklı derdimizi  yalnız sen biliyorsun Sen dertli kullarına yardım eyle. Allah'ım derdi olanlara deva, hasta olanlara şifa, borcu olana eda, sıkıntılı olana ferahlık ver. Bizleri sevdiklerimizle imtihan etme.


* * * * *


Efendimiz  (s.a.v) buyurmuştur: Bir adam uykusundan uyanır da elhamdü lillhahillezi baseni salimen seviyen eşhedü ennallahe yuhyil mevta vehüve  ala külli şey in kadir. Beni sağ salim hayata döndüren Allah’a hamdolsun. Şehadet ederim ki Allah ölüleri diriltecektir. Onun her şeye gücü yeter derse, mutlaka Alla’u Teala kulum doğru söyledi der.


Sabah Mesajları Dini, Sabah Duası, Dini Günaydın Mesajları


Efendimiz (s.a.v) şöyle buyurmuştur, biriniz uykusundan uyandığı zaman şöyle dua ederdi: Elhamdü lillahillezi redde aleyye ruhi ve afani  ficesedi  ve ezine li bizikrihi. Ruhumu bana iade eden, vücuduma sağlık veren ve kendisini zikretmeme müsaade eden Allah’a hamd olsun.


* * * * *


Efendimiz  (s.a.v) şöyle buyurmuştur; Kim uykusundan uyandıgı zaman Lailahe illallahü vahdehu laşerike leh lehül mülkü velehül hamdü vehüve ala külli şey in kadir. Allah’tan başka ilah yoktur. Birdir ortağı yoktur. Mülk de hamd da ona aittir. O her şeye kadirdir derse, Allah’u Teala Onun günahlarını affeder, isterse günahları denizin köpüğü kadar olsun.* * * * *


"Ey ümmetim! Sabahları kalkarken şu duayı okuyun: Sübhanallahi ve bi-hamdihi, sübhanallahil' azim. " Hadis-i şerif.* * * * *


Rabbim, en sevdiğini en sevdigimiz eyle; ve değmesin sana yaklaşmayacak sevgi yüreğime... Hayırlı Sabahlar.


* * * * *


Belki bir deniz kenarında, belki bir dağ başında, Ya da bir şehirde  pencere arkasında. Güneşin ilk ışıkları nerede vuruyorsa işte, bütün evrenle birlikte geceleriniz kavuşsun sabaha,Dönüşsün karanlıklar bir bir aydınlığa. Hayırlı Sabahlar.


* * * * *Allahü Teala, bizlere, her günü, dua ile başlayıp, şükür ile bitirmeyi nasip etsin (amin). Hayırlı Sabahlar.


* * * * *
Sabah Mesajları Dini, Sabah Duası


İnsan gibi insan olan, güzel yürekli dostlara selam olsun. Sabahınız hayrolsun. Günaydın.


* * * * *


“ Evet –başkası ile değil- Allah’ın zikri ile ancak kalpler mutmain olur (sükun bulur, yatışır).” Ra’d Suresi Ayet 28


* * * * *


Allah’ım, kalbimizi Sen’in ve Resulünün muhabbeti ile öyle bir doldur ki, dünya üzüntülerinden kurtulalım. Dünyadan yüz çevirip, ebediyet yurdu olan ahirete yönelelim. Hayırlı Sabahlar.


* * * * *


Allahü Teala, sizleri, ömrü uzun ve ameli güzel olanlardan eylesin.
Makamınız cennet olsun, kabriniz nur dolsun İNŞALLAH … Hayırlı SabahlarBizim pınarlarımızdan çok su akmaz ama, yolda giderken dudağımız susuz da kalmaz. Sevdiklerimiz her zaman yanımızda olamaz ama kalbimizden ve dualarımızdan hiç çıkmaz. Hayırlı sabahlar.


* * * * *


"Allah'ım! Benimle günahlarımın arasını, doğu ile batının arasını ayırdığın gibi ayır. Allah'ım! Beni hatalardan beyaz elbisenin kirden temizlendiği gibi temizle."
 Buhari, Ezan,89; Müslim,  Mesacid,147

* * * * *
* * * * *sabah mesajları dini, dini sabah mesajları resimli facebook, güzel dini sabah mesajları, sevgiliye sabah mesajları dini, dini sabah günaydın mesajları, günaydın mesajları dini, sabah duası, sabah duaları resimli, en güzel arkadaşa, sevgiliye dini sabah resimleri ve duaları görsel

0 yorum:

Yorum Gönder