resimli güzel sözler, dualar, dini sözler, günaydın mesajları, gece mesajları, akşam mesajları, cuma mesajları, aşk sözleri, doğum günü mesajları, anlamlı sözler,resimli cuma mesajları, dua

GÜNAYDIN MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ9 Eylül 2016 Cuma

Kurban Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı 2018 Ne zaman?

20 Ağustos 2018 Kurban Bayramı Arefe Günü.
2018 yılı Kurban Bayramı Tarihi: 21.09.2018 Salı Günü

Kurban Bayramı, Kurban Bayramı 2018 tarihi ne günü? Kurban Bayramının Önemi ve anlamı nedir? Hangi günler tatil olacak?

Hz. İbrahim’in sadakatini, Hz. İsmail’in teslimiyetini ebedi bir bayrama dönüştüren Peygamber Efendimize salât ve selam olsun. Bayramınız mübarek olsun.

Yüce Rabbimiz, âyet-i kerimede şöyle buyuruyor: “Kurbanların ne etleri, ne de kanları Allah’a ulaşır. Allah’a ulaşan, yalnızca takvanızdır.” Hac Süresi22/27

Peygamberimiz (s.a.s) de hadis-i şerifte şöyle buyuruyor: “Âdemoğlu kurban bayramı günlerinde Allah katında kurbandan daha hayırlı bir amel işlemiş olmaz...”[Tirmizi]

Kurban Bayramı, bizlere İslâm’ın beş temel ibadetinden hac menâsikini ve Rabbimize yakınlaşma vesilesi olan kurban ibadetini getirir. Hac, kurban ibadeti ve bayram, bizleri Hz. İbrahim, Hz. İsmail ve Hz. Hacer’in hayatına götürür. İslâm tarihine veEfendimizin örnek hayatına götürür.

Kurban bayramında hac ibadetini ifa eden milyonlarca kardeşimiz Beytullah’a, Arafat’a akın ederler. Allah’la olan misaklarını yenilerler. Bütün dünya Müslümanları olarak bizler de bayramda kurbanlarımızı Allah’ın adıyla keseriz. Böylece tevhid inancımızı, kulluk şuurumuzu tahkim ederiz. Hacdaki kardeşlerimiz, kefeni andıran ihramlarıyla, en içten yakarışlarıyla Allah’tan başka sığınılacak bir melcein bulunmadığını, dünyevi tutku ve isteklerin geçici olduğunu, kurtuluşun ancak takvada olduğunu ikrar ederler. Bizler de kurbanlarımızla, asıl olanın Allah’a yakınlık olduğunu, bütün varlığımızı O’nun yolunda adamaya hazır olduğumuzu gösteririz.

Her yıl gelen kurban bayramı, barışın, esenliğin, birlik içinde duanın, yakarışın bayramıdır. Bu bayram, her türlü farklılığı bir kenara bırakarak eşitlenmenin, kendini bilmenin, tefekkürün, tezekkürün, yenilenmenin bayramıdır. Bu bayram, zihinleriarındırmanın, gönülleri durultmanın, büyük bir dirilişin bayramıdır. Bu bayram, nefsi terbiye etme, hiç kimseyi incitmeme gayretinin bayramıdır. Bu bayram, sabrı ve şükrü kuşanmanın, varoluşumuzun hikmet ve gayesini bir kez daha anlamanın bayramıdır. Bu bayram, İslam’ın şeâirinive geçmişi idrak etmenin, yoksula, yalnıza, kimsesize yaklaşmanın, çaresize çare olmanın bayramıdır.

Bayramlar, birbirimize daha çok kenetlenmemize, kardeşlik hukukunun gereklerini hakkıyla yerine getirmemize vesile olan zaman dilimleridir. Bayramlar, birlik ve beraberlik duygularının, paylaşma ve infakın zirveye çıktığı günlerdir. Bayramlar, kâh sevinç, kâh hüzünle akıp giden hayat yolculuğumuzda Rabbimizin bizlere lütfettiği huzur ve neşe mevsimleridir.

Bayramı bir gönül kazanma seferberliğine dönüştürelim. Anne-babamızın, kardeşlerimizin, komşularımızın yüzünü güldürelim. Yoksullara, yaşlılara, kimsesizlere, boynu büküklere, hasta ve engelli kardeşlerimize bayram sevinci yaşatalım. Kırılan kalpleri, darılan gönülleri, bayramın bereketi ve güzellikleriyle mamur edelim. Kardeşliğimize, bayram sevincimize engel olan dargınlıkları, küskünlükleri, çekişmeleri, her türlü olumsuzluğu ortadan kaldıralım.

Birbirimize sunabileceğimiz en güzel bayram hediyemiz ise kalbimizin derinliklerinden gelen selam vedualarımız,tebessüm ve ziyaretlerimizolacaktır.

Alem-i İslâm’ın Kurban Bayramlarını tebrik ediyorum. Kurbanlarımızın makbul, bütün kardeşlerimizin haccının mebrur, bayramlarımızın mesrur olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.


KURBAN BAYRAMI MESAJLARI 2018-Resimli ve En Güzel Kurban Bayramı İle İlgili Sözler 2018


Sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz güzel bir bayram dilerim.
Kurban Bayramınız Kutlu Olsun.


* * * * *


Kurban teslimiyettir, kurban samimiyettir, kurban paylaşmaktır,
Kurban Bayramınız mübarek olsun.


* * * * *


Bayramlar özel günlerdir. Bu özel günlerde ilk akla gelen ise bizim için değerli olan ve özel insanlardır.
Bayramınız Kutlu Olsun.


* * * * *


Bazı günler vardır diğer günlerden farklı ve güzeldir.
Bazı kişiler vardır diğer insanlardan daha değerli ve özeldir.
Bu güzel bayram gününde. bu mesajı okuyan
Değerli ve benim için özel insan bayramın kutlu olsun.


* * * * *


Hayat dostlarla güzeldir,
Bayramlar dostlarla kıymetlenir,
Değerli dostum, bayramın kutlu olsun.


* * * * *


Günleriniz umutlu,
Haneniz mutlu,
Bayramınız kutlu olsun.


* * * * *


Bayramlar özel günlerdir. Bu özel günlerde ilk akla gelen ise bizim için değerli ve özel insanlardır. Bayramınız Kutlu Olsun.


* * * * *


Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir. Kestiğiniz kurban ve dualarınız kabul olsun, sevdikleriniz hep sizinle olsun..Kurban Bayramınız mübarek olsun...* * * * *


Resimli Kurban Bayramı Mesajları* * * * *


Bu mübarek bayram gününde;
Evinizden huzur,Cebinizden para,
Yüzünüzden gülücük eksik olmasın,
Şans peşinizi bırakmasın.
Hayırlı bayramlar...


* * * * *


Millet olarak birlik ve beraberlik içinde, huzur ve barış ortamında geçireceğimiz bir bayram dilerim.
Bayramımız kutlu olsun.


* * * * *


Sıcak dost sohbetleri ve şen kahkaların hiç bitmediği şeker tadında bir bayram geçirmenizi dilerim. Bayramınız Mübarek Olsun.


* * * * *


Kurbanlarımız Rabbimize yakınlığa vesile olsun. Bayramımız mübarek olsun.


* * * * *


Kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi yüce Allah'a sonsuz şükürler olsun! Kurban Bayramı bereketiyle, bolluğuyla gelsin, tüm insanlık için hayırlara vesile olsun.* * * * *


İslam'ın nurlu güneşi kalbine dolsun, makamın cennet Hz. Muhammed komşun olsun, günlerin mutluluk, gönlün saadetle dolsun bayramın mübarek olsun.


Kurban Bayramı 2018Çocukken bayramlık bir elbise, küçük bir harçlık ve renkli bir şeker yeterdi mutluluğumuza.
Büyüdük çok şey değişmedi aslında; anne ve babamızın hayır duası, sevdiklerimizle içtiğimiz bir yudum kahve,verdiğimiz bir bayram harçlığının küçük bir çocukta yarattığı mutluluk; yetiyor şimdi mutluluğumuza.
Mutlu Bayramlar...


* * * * *


Bayram gelir evime, yurduma,Ailem, sevdiklerim yanımda,
İşte o zaman bayram, bayram  olur,
Sevinirim, ererim huzura.
Bayramınız kutlu olsun.


* * * * *


En güzel anıların ve bayramların yalnızca bir gün değil her gün güzel bir anı olarak geçmesi dileğiyle… Kurban Bayramınız Kutlu olsun!

* * * * *


Mutlu, huzurlu ve şeker tadında bir bayram geçirmenizi temennisiyle, bayramınız kutlu olsun.* * * * *Kurban Bayramının tüm İslam alemine ve sizlere, huzur, barış ve mutluluk getirmesini temenni ederim. Bayramınız kutlu olsun.


* * * * *


Bayramla birlikte gelen kardeşlik ve sevinç iklimini yakalayıp, her zaman bu iklimin etkisinin sürmesi temennisi ve duasıyla, bayramınız mübarek olsun.


* * * * *


En güzel bayram mesajları indir, paylaş


* * * * *


Büyükler sayılıp elleri öpülürse,
Küçükler sevilip,  sevindirilirse,
Küskünler barışıp, aynı sofrayı paylaşırsa,
Mutluluklar paylaşılıp çoğalır,
Üzüntüler paylaşılıp azalır.
Bayramlar, bayram olur.
Bayramınız, "bayram" ola.


* * * * *


Sevinçleriniz gökteki yıldızlar kadar çok olsun, Üzüntüleriniz ise bir yıldız kayması kadar kısa sürsün. Bayramınız kutlu olsun.* * * * *Dünyada ki onca dert, gam, keder arasında, kısa bir soluk almak gibidir bayram.Huzurlu bayramlar dilerim.


* * * * *Bin damla serilsin yüreğine, Bin mutluluk dolsun gönlüne, Bütün hayallerin gerçek olsun, Duaların kabul olsun bu bayramda. Kurban Bayramın mübarek olsun!


Dertleriniz yaz yağmuru gibi kısa, sevinçleriniz ömürlük olsun. Bayramınız kutlu olsun.
* * * * *
* * * * *Kurban Bayramı, Kurban Bayramı 2018, kurban bayramı mesajları, kurban bayramı tarihi, kurban bayramı 2018 hangi ay, kurban bayramı sözleri, kurban bayramı 2018  ne zaman,hangi gün,

0 yorum:

Yorum Gönder