resimli güzel sözler, dualar, dini sözler, günaydın mesajları, gece mesajları, akşam mesajları, cuma mesajları, aşk sözleri, doğum günü mesajları, anlamlı sözler,resimli cuma mesajları, dua

GÜNAYDIN MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ21 Kasım 2017 Salı

Sayfammızda öğretmenler günü 2019 ne zaman, öğretmenler günü 2019 mesajları, öğretmenler günü 2019 mesajı, ogretmenler gunu 2019 mesajlari, öğretmenler günü 2019 mesajları resimli, Öğretmenler Günü 2019 Mesajları resimli Anlamlı, kısa ve öz Öğretmenler Günü 2019 Mesajları uzun ve Anlamlı sözler yer almaktadır.

Öğretmenler Günü 2019, Öğretmenler Günü 2019 Mesajları

Merak edilen Öğretmenler Günü 2019 ne zaman?  sorusunun yanıtı.

Öğretmenler Günü 24 Kasım Cumartesi kutlanacak. Hayatta Anne ve babalarımız kadar kıymet verdiğimiz, hayatımız boyunca hiç unutamayacağımız öğretmenlerimizin kutlu günü yani 24 Kasım Öğretmenler Gününde öğretmenlerimiz için kutlama, tebrik mesajları, en güzel öğretmenler günü kutlama mesajlarını (Öğretmenler günü sözlerini) sizler için hazırladık.


Öğretmenler Günü 2019 Mesajları


Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum.(Diyojen) Canım öğretmenim öğretmenler günün kutlu olsun…Dünyanın en kutsal vazifesini yapan tüm öğretmenlerimin öğretmenler gününü canı gönülden kutlar ellerinden öperim.Ülkemizin fedakar öğretmenleri, sizler her şeyin en güzeline layıksınız. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun.

öğretmenler günü 2017 mesajları


Öğretmenler Günü 2019 Mesajları Resimli Öğretmen Sözleri


Biricik öğretmenim canım öğretmenim iyi ki varsın iyi ki benim canımöğretmenim öğretmenler günün kutlu olsun.Sevgiyle, şefkatle, emekle bu kutsal görevi yerine getiren öğretmenlerin Öğretmenler Günü kutlu olsun.


* * * * *


Dünyanın en tatlı ögretmeni, canım benim, ögretmenler günü kutlu olsun.
Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir.(Atatürk) 24 Kasım Öğretmenler gününüz kutlu olsun.


* * * * *


Anne ve babamdan sonra en güvendiğim insana öğretmenime şükranlarımı sunarım.


* * * * *

Toplumun düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmenlerdir. (Atatürk)


* * * * *


Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. (Atatürk)


* * * * *


Yeni nesil en büyük cumhuriyetçilik dersini bugünkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır. (Atatürk)


* * * * *


Benim asıl anlatılacak yanım öğretmenliğimdir. Topluma, milletime ben, öğretmenlik yapabiliyorsam, beni onunla anlatın. Yoksa kazandığım zaferler, yaptığım öteki işlerle beni anlatmanız pek önemli değildir. (Atatürk)


* * * * *
Öğretmenler Günü 2019 Mesajları


Öğretmen, taze ruhları işleyen ustadır. Nesiller yaratır; ülkeler değil, gönüller fetheder.
 (Arif Hikmet Par)


* * * * *


Bir ulusu yönetmek, dört çocuğu eğitmekten daha kolaydır. (Churchill)


* * * * *


Öğretmen kandile benzer. Kendini tüketerek başkalarına ışık verir. (Rufini)


* * * * *

Dünyada her şeye bir değer biçilir. Ama öğretmenin eserine değer biçilemez. Onun eseri hem her şeydir ve hem de hiçbir şeydir. (Socrates)
Heykeltıraş mermere ne ise; öğretmen de çocuğa odur.(Addison)


* * * * *
Öğretmenler Günü 2019 Mesajları


Öğrencisini etkilemeden öğretmeye kalkanlar, soğuk demiri boş yere döverler. (Horace Mann)


* * * * *


Okuyup yazmayı öğretmek ateş yakmak demektir; hecelenen her bir heceden bir kıvılcım çıkar. (Victor Hugo)


* * * * *


Okul geleceği içine almış bir dört duvardır. (Lon Watters)


* * * * *


 Muallimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakar muallim ve mürebbileri, sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin maharetiniz ve fedakarlığınız derecesiyle mütenasip bulunacaktır. ( Atatürk)


* * * * *


  Mektep genç dimağlara, insanlığa hürmeti, millet ve memlekete muhabbeti, istiklal şerefini öğretir… İstiklal tehlikeye düştüğü zaman onu kurtarmak için takibi lazım gelen en doğru yolu belletir. ( Atatürk)


* * * * *


Bu dünyada değer biçilemeyecek yegane şey bir öğretmenin eseridir.


* * * * *
Öğretmenler Günü 2019 Mesajları Resimli

 Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan (bilim, kültür) ordusudur.(Atatürk)


* * * * *


Unutmayınız ki cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir.(Atatürk)


* * * * *


 Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın (kültürün) müspet fikirlerini veriniz. İstikbalin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız. Hür fikirler tatbik (uygulama) mevkiine konduğu vakit Türk milleti yükselecektir. (Atatürk)


* * * * *


 Bir millet irfan ordusuna malik olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlar zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin yaşayacak neticeleri vermesi, ancak irfan ordusuyla kaimdir.(Atatürk)


* * * * *


  Muallimler! Yeni nesli, cumhuriyetin fedakâr muallim ve mürebbilerini sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.(Atatürk)


* * * * *

Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır. (Atatürk)


* * * * *


Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bur millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.(Atatürk)


* * * * *
Öğretmenler Günü 2019 Mesajları

Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.(Atatürk)


* * * * *


  En önemli ve feyizli görevlerimiz, milli eğitim işleridir. Milli eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu suretler olur.(Atatürk)


* * * * *


  Bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatan da, köleliğe, yoksulluğa düşüren de eğitimdir.(Atatürk)


* * * * *


Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.(Atatürk)


* * * * *


Ordularımızın kazandığı zafer, sizin eğitim ordularınızın kazandığı için yol açtı. Gerçek zaferi siz, öğretmenler kazanacaksınız. Bunu başaracağınızdan kuşkum yoktur. Sarsılmaz bir inançla ben ve arkadaşlarım sizi gözeteceğiz… Sizin karşılaştığınız tüm engelleri kıracağız.(Atatürk)


* * * * *
Öğretmenler Günü 2019 Mesajları

Bir topluluk ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır. Onlardır ki, toplumun gerçek bir ulus haline getirirler.(Atatürk)


* * * * *

Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum.(Diyojen)


* * * * *

  Öğrencilerine okuma isteği aşılamayan bir öğretmen havada soğuk demir dövüyor demektir.          (H. Mann)

0 yorum:

Yorum Gönder