resimli güzel sözler, dualar, dini sözler, günaydın mesajları, gece mesajları, akşam mesajları, cuma mesajları, aşk sözleri, doğum günü mesajları, anlamlı sözler,resimli cuma mesajları, dua

GÜNAYDIN MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ20 Eylül 2017 Çarşamba

Sayfamızda hicri yılbaşı, hicri yılbaşı mesajı, hicri yılbaşı 2018 mesajları, Resimli hicri yılbaşı mesajı, hicri yılbaşı nedir, hicri yılbaşının önemi, hicri yılbaşı 2018 mesajları, hicri yılbaşı kutlama mesajı sözleri yer almaktadır.

Hicri Yılbaşı Mesajı, Hicri Yılbaşı Mesajı Sözleri Resimleri

2018 Muharrem ayı (2018 Hicri yılbaşı) 11 Eylül 2018 Salı gününe denk geliyor. Bizde sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz en güzel Hicri Yılbaşı mesajı bu sayfada. Sizler için hazırladığımız birbirinden güzel Hicri Yılbaşı sözleri cep telefonunuzdan kısa mesaj ve sms ile yada bilgisayarınızdan, tabletinizden sosyal medya aracı ile paylaşarak sevdiklerinize ulaştırabilirsiniz. İşte hicri yılbaşı anlamı, sms mesajları ve hakkında bilgi.

Peygamberimizin Mekke'den Medîne'ye hicretinin başlangıç kabûl edildiği târihe, yıla “Hicri Yıl” denir.
Hicri takvim'e göre ise Yılbaşı 1 Muharrem'de başlar. Hicri Takvim başlangıcı Hz. Ömer devrinde kabul olunmuştur.

Hicri sene de miladi ve rumi tarihler gibi 12 ay esasına dayanır ve Muharrem ayı ile başlar, Zilhicce ile sona erer. 

Hicri Ayların adları şunlardır: 

Muharrem, 
Safer,
 Rebîul-evvel, 
Rebîül-âhir, 
Cemâzil-evvel, 
Cemâzil-âhir, 
Receb, 
Şâbân, 
Ramazân, 
Şevvâl, 
Zil-kâde, 
Zil-hicce.


hicri yılbaşı mesajı


Hicri Yılbaşı Mesajı, Resimli Hicri Yılbaşı Mesajı Kutlama Sözleri


Rabbim tüm İslam Alemi'nin korktuklarından emin ve umduklarına nail olmasını nasip etsin.Rabbim, tüm İslam Alemi'ne, sonsuz hazinesinden güzellikler bahşetsin!Yüce Rabbimiz bizleri affetsin ve ellerimizi dergâhından boş çevirmesin. Bu mübarek günde hepimizin dualarını kabul etsin!Yeni yılın sağlık mutluluk ve başarı dolu geçmesini dilerim. Her günün bir diğerinden daha keyifli geçsin. Yeni yılınız kutlu olsun!Bu yıl, İslamiyeti anlamayı ve hakkıyla yaşamayı tüm kullarına nasip etsin; kainatı nuruyla aydınlandırsın. Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun.Yeni yılın tüm insanlığa ve ülkemize barış, mutluluk getirmesi dileğiyle Hicri Yılbaşımız mübarek olsun.


eni hicri yılın bütün Ümmet-i Muhammed'e ve sadakat ailesine hayırlara vesile olması dileğiyle. Yeni yılınız kutlu olsun! Geleceği oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerinize uygun ve sizi daha da mutlu etmesi dileğiyle hicri yılınız mübarek olması dileğiyle.


Hicri Yılbaşı Mesajı

Peygamber Efendimiz (sav), Muharrem ayının faziletlerine işaret etmiş, Muharrem ayında tutulan orucun Ramazan orucundan sonra en faziletli oruç olduğunu belirterek ashabına aşure gününde bir gün öncesi veya sonrası ile birlikte oruç tutmayı tavsiye etmiştir.


Hicri Yılbaşı
Müslümanlar için bir dönüm noktası olan hicret, tarihte yeni bir sayfa açmıştır. Hz. Ömer’in halifeliği döneminde hicretin gerçekleştiği gün, Hz. Ali’nin teklifiyle hicrî takvimin başlangıcı sayılmıştır.
O günden itibaren de İslam âleminde 1 Muharrem hicrî takvimin başlangıcı olarak kabul görmüştür.
Müslümanlar için bir milat olan hicret; Allah’a ve O’nun Kutlu Elçisi Rahmet Peygamberine gönülden bağlılığın bir ifadesi; hakka, hakikate, ilme, irfana ve medeniyete yapılan yolculuktur. 
Hicret, Allah rızası için; anadan, babadan, evlattan, yardan, diyardan, maldan, mülkten hatta candan vazgeçmenin ibretli ve meşakkatli bir öyküsü; Yüce dinimizin rahmet yüklü mesajlarını bütün insanlığa ulaştırmak için çıkılan kutlu yolculuğun adıdır. Öyle ki tebliğ hicreti doğurmuş, hicret ise tebliği yoğurmuştur. Kısaca hicret Müslümanlar için bir milattır.
Hicret, Allah yolunda fedakârlığın, yardımlaşmanın kardeşliğin zirvesidir..


Sayfamızda hicri yılbaşı, hicri yılbaşı mesajı, hicri yılbaşı 2018 mesajları, hicri yılbaşı mesajları, hicri yılbaşı nedir, hicri yılbaşının önemi, hicri yılbaşı mesajı 2018, hicri yılbaşı kutlama mesajı Hicri Yılbaşı Mesajı sözleri yer almaktadır.

0 yorum:

Yorum Gönder