resimli güzel sözler, dualar, dini sözler, günaydın mesajları, gece mesajları, akşam mesajları, cuma mesajları, aşk sözleri, doğum günü mesajları, anlamlı sözler,resimli cuma mesajları, dua

GÜNAYDIN MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ20 Ağustos 2017 Pazar

güzel aşk sözleri, güzel aşk sözleri 2018, güzel aşk sözleri uzun, güzel aşk sözleri etkileyici, güzel aşk sözleri resimli, güzel aşk sözleri kısa, aşk sözleri kısa anlamlı etkileyici, aşk sözleri

Hiç bir şey yaratıcılığı aşk kadar teşvik etmez, tabi aşkın gerçek olması koşuluyla. ( Erich Fromm )


Aşk ve öksürük saklanmaz.( George Herbert )


Aşk, iki iken bir olmak demektir. ( Victor Hugo )Ölümü bile ikinci sıraya düşüren bir durumdur aşk.( Ahmet Altan )Sevgilinle birlikte çarpan kalbin senin dansındır.( Osho )Aşk, öyle engin bir denizdir ki, ne başlangıcı ne de sonu vardır.( Mevlana )Aşk imkânsız olan birçok şeyi mümkün kılar.( Goethe )Aşk bakmakla güzelleşir, konuşmakla zenginleşir, dokunmakla bozulur.( İskender Pala )

güzel aşk sözleri etkileyici

İki insan birbirini seviyorsa, buna mutlu bir son yoktur.( Ernest Hemingway )Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun. Martı sevdiği denizden asla vazgeçmez.( Albert Camus )İnsan aşık olduğu kişinin aşık olmayı seçtiği kişiye de aşık olur.( Lawrence Durrell )Ve aşk; o omzuna yattığında, rahatsız olmasın diye kılını bile kıpırdatmamaktır.( Bukowski )Cehennem nedir? Bence o, sevmeyi başaramamaktan acı çekmektir.( Dostoyevski )Yaşamak için; hayallere, gösterişe, baskıya yer yok; sadece özgürlüğe ve sevgiye ihtiyaç var.( Jewel )Aşk bir kum saati gibidir; kalp dolarken beyin boşalır.( Jules Renard )Biliyorum, imkânsız aşk bu ama hükmedemiyorum kendime. Çünkü yüreğim seni çok sevdi!( Canan Tan )

Resimli ve güzel aşk sözleri kısa ve anlamlı

Aşk; kelime değil bir cümledir. Kurmak içinse, özneyle yüklem değil, iki yürek gerekir.( Can Yücel )Sevmek, sahiplenmenin en güzel yoludur herhalde; sahiplenmek ise sevmenin en çirkin yolu.( Jose Saramago )Aşk, kalbimizin saygısız misafiridir. Bize sormadan gelir, bize sormadan gider!( Cenap Şahabettin )Boş versene! Aşk mı kaldı artık. Herkes gördüğünü sever olmuş. Ne olduğuna değil, ne verdiğine bakar olmuş.( Yılmaz Erdoğan )Gerçek aşk şans oyunları gibi. Hayali bile mutlu edebiliyor insanı; fakat tutturabilene ‘aşk’ olsun.( Cemal Safi )Aşk; iki insanın bilinçlerini birleştirme çabasıdır. Boşuna bir çaba, çünkü insan kendi bilincine mahkumdur.( Jean Paul Sartre )Aşk dediğimiz şey, arzulanan bir varlıkta bulacağımız tada susamaktan başka bir şey değildir.( Michel de Montaigne )

güzel aşk sözleri resimli indir paylaş

Aşkın kötü tarafı insanlara verdiği zevki, eninde sonunda ödetmesidir. Şu veya bu şekilde. Fakat daima ödersiniz.( Ahme Hamdi Tanpınar )Aşk zordu senin için, basit olanı seçtin ve gittin. Zamanla anladım ki; zor olan ben değildim, basit olan sendin.( Cemal Safi )Bir kadın, sevdiği adamın başka bir kadın tarafından mutlu edildiğini görmektense, onu can çekişirken görmeyi tercih eder.( Balzac )Aslında en iyi aşk, değil tanımak, hiç görmediğin kişiye duyulan aşktır. Körler iyi aşık olurlar mesela.( Orhan Pamuk )Belki hiçbir resmi evrakta isimlerimiz yan yana gelmedi ama gayri resmi bir çok hayalde ben seninle aynı yastıkta öldüm.( Adem Özbay )Madem sevmiyorsun o zaman sahip çık gözlerine. Dönüp dolaşıp değmesinler gözlerime.( Cemal Süreya )Denir ya aşk iki kişilik, yalan! Aşk bile bile delilik. Bide hayat müşterektir denir. Buda yalan çünkü aşk acısı hep tek kişilik.( Cemal Süreyya )İnsan kalbindeki gerçek aşk, dörtnala giden bir at gibidir, ne dizginden anlar ne de söz dinler.( Konfüçyus )Aşk, bazen gitmekle kalmak arasında verdiğin en büyük savaştır. Sevmeyenin aklı, gerçekten sevenin kalbi kazanır bu savaşı.( Nazım Hikmet )Aşk yalnızca cinsel olamaz; çünkü o zaman bencilcedir ve bencilce olduğu için de yaratmaz, yıkar.( Vladimir Nabokov )Aşk da tıpkı Elif gibidir. İsminde gizlidir, ama okunmaz. O olmadan da besmele sese gelmez. O her şeyin içindedir ama hiçbir şeyde görünmez.( Mevlana )Mutluluk öyle bir parfümdür ki, başkalarının üzerine boşaltırken birkaç damla size de sıçramasına engel olamazsınız.( Louis Mann )Sevdiğinin bir başkasıyla mutlu olduğunu görmekten daha acı bir şey varsa, o da sevdiğinin seninle mutsuz olduğunu görmektir.( Gabriel Garcia Marquez )Ne kadar çok insanı seversek, asıl sevdiğimiz bir tek kişiyi de o kadar çok ve kuvvetli severiz. Aşk dağıldıkça azalan bir şey değildir.( Sabahattin Ali )Her hakiki aşk, umulmadık dönüşümlere yol açar. Aşk bir milat demektir. Şayet aşktan önce ve aşktan sonra aynı insan olarak kalmışsak, yeterince sevmemişiz.( Elif Şafak )Gerçek aşk sevgilinin bütün kusurlarını görür ve sever. Aşk inanmanın şiiridir. Aşk şüphe etmez. Aşk kıskanmaz. Aşk iğrenmez. Aşk çirkin bulmaz.( Peyami Safa )Aşk bile salt fizyolojik bir sorundur. Bizim öz irademizle hiç ilişiği yoktur. Gençler sadık kalmak isterler, kalamazlar; yaşlılar sadakatsizlik etmek isterler, edemezler. Söylenecek söz bundan ibaret.( Oscar Wilde )
İnsan kendini bir kadına duyduğu aşk yüzünden öldürmez. Aşk bizi tüm çıplaklığımız, sefilliğimiz, düşkünlüğümüz ve hiçliğimizle açığa vurduğu için öldürür.( Cesare Paves )güzel aşk sözleri 2018


Kim aşık olmuşsa, kendisinin eksik parçalarını arıyordur. Bu yüzden aşık, maşuğunu düşündükçe acı çeker. pekguzelsozler.com Bu tıpkı, uzun zamandır görmediğin birinin odasına girdiğinde bulduğun anılar gibidir.( Haruki Murakami )Beni bir gün unutacaksan, bir gün bırakıp gideceksen boşuna yorma derdi, boş yere mağaramdan çıkarma beni. Alışkanlıklarımı, özellikle yalnızlığa alışkanlığımı kaybettirme boşuna.( Oğuz Atay )Sevdiğimiz zaman, aşk o kadar büyüktür ki içimize sığmaz; sevdiğimiz insana doğru yayılır, onda kendisini durduran bir yüzey bulur; bizi gidişten daha fazla büyülemesinin sebebiyse, kendimizden çıktığını fark etmeyişimizdir.( Marcel Proust )Bir kadınla sevişmek ve bir kadınla uyumak iki ayrı tutkudur, sadece farklı değil aynı zamanda da zıt tutkular. Aşk çiftleşme arzusunda duyurmaz kendini, uykuyu paylaşma arzusunda duyurur.( Milan Kundera )Dünyaya nasıl göründüğümü bilmiyorum; ama ben kendimi, henüz keşfedilmemiş gerçeklerle dolu bir okyanusun kıyısında oynayan, düzgün bir çakıl taşı ya da güzel bir deniz kabuğu bulduğunda sevinen bir çocuk gibi görüyorum.( Isaac Newton )İnsanlar, aşk üzerindeki görüşlerini değiştirmelidir. Kadınla erkek, cinsel aşkı şimdi olduğu gibi şiir havasına büründürmekten kaçınmalıdır. Bunun yalnızca insanı alçaltan hayvanca bir iş olduğu kabul edilmeli.( Tolstoy )Aşk, aslında hiç doğal olmayan bir olgudur ki kendini nadiren tekrar eder; ruh yeniden bakire kalamayacak hale gelir ve bir başkasının ruhundaki okyanusa dalacak gücü kendinde yeniden bulamaz.( James Joyce )Aşk, kendi ölümünün lezzetidir. ( Tahir Musa Ceylan )Eski bir aşk, yeni bir ayrılıktır her zaman. Bunu kuşlar sorar, yıldızlar da anlatır; kimse bilmez be canım bir yara bir ömrü nasıl kanatır.( Yılmaz Odabaşı )


Görsel kısa ve öz güzel aşk sözleri resimli


Aşk hayalin çocuğu, hayal kırıklığının annesi. ( Murat Menteş )Aşk ne kadar kısa ve unutmak ne kadar uzun.( Pablo Neruda )Kulaktan kulağa oynamak kadar ilginçtir aşk aslında. Sen ona ‘seni seviyorum’ dersin, o başkasına. ( Ceyhun Yılmaz )İlk aşk ihtilalden farksızdır. Tekdüze süren hayat birdenbire darmadağın oluverir. ( İvan Turgenev )Aşk bir şem’-i ilâhîdür benem pervânesi. Şevk bir zencîrdür gönlüm anun dîvânesi. ( Hayali )
Eğer aşk için kelime gerekseydi, dilsizler nasıl sevecekti.( Edward Estlin Cummings )Aşk iki kişiliktir, kişilik bozukluğudur aşk.( Eren Ali Gül )Aşk nasip işidir, hesap işi değil! Aşk adayıştır, arayış değil! Sen adanmışsan ve yanmışsan bu uğurda, aşk seni bulmaya gelir! ( Mevlana )Anladım ki aşk; her iki tarafı da mağdur eden, yürekte izinsiz gösteri yapan mutluluk karşıtı bir eylem.( Can Yücel )Bırak, ölümlü bedenlerde ölümsüz aşk arama. ( Cemal Safi )Ve aşk; o omzuna yattığında, rahatsız olmasın diye kılını bile kıpırdatmamaktır. ( Can Dündar )Bazen öyle yorar ki aşk insanı, bıktırır hayattan. Ve kapayınca gözlerini bir daha açmak istemez insan.( Cemal Süreyya )Güzelliğin ön para etmez bu bendeki aşk olmasa.( Âşık Veysel )Onun ilk aşkı olmayabilirsin, son aşkı da; hatta bir tanesi de, daha önce âşık oldu, tekrar olabilir.
Ama şu an seni seviyorsa daha ne olabilir ki? Tıpkı senin gibi, o da mükemmel değil ve ikiniz birlikte asla mükemmel olamayabilirsiniz.
Ama şayet o seni güldürebiliyorsa, iki kez düşündürebiliyorsa kabul edersin ki; insanlar hata yapar onu seninle tutmaya çalış ve ona verebileceğin her şeyi ver.
Seni günün her anında düşünmüyor olabilir ama sana kırabileceğini bildiği bir parçasını verecektir.
Kalbini. Yaralama onu, değiştirmeye çalışma, çözümlemeye kalkma ve verebileceğinden fazlasını bekleme.
Seni mutlu ettiğinde gülümse, kızdırdığında fark etmesini sağla ve yokken özlediğini bil.( Bob Marley )

güzel aşk sözleri uzun

Birer birer, seve seve çıktığım aşk basamaklarını; onar onar, söve söve iniyorum şimdi! ( Cemal Süreyya )Aşk koruyabilir bir tek, kaldıysa eğer hâlâ masumiyetimizi. ( Sezen Aksu )Oysa aşk ölümden güçlüdür. Aşk, ölümü yaratabilir, ama ölüm aşkı yaratamaz, ancak sona erdirir. Aşk sevdiğimizin yerine hiç kimseyi koyamayacağımızı fark ettiğimizde trajediye dönüşür.( Mehmet Eroğlu )Aşk köprü kurmaktır. İnsanlar köprü kuracakları yerde, duvar ördükleri için yalnız kalırlar. ( Isaac Newton )Aşk sevmesini bilen için vardır ve karşılıksızdır. ‘Ne kadar seversen o kadar severim’ gibi düşünmek aşk değil, tüccarlıktır! ( Can Dündar )Aşk, gözle değil ruhla görülür.( Shakespeare )Mükemmel aşk, insanın kendisini mutsuz edecek kişiyi sevmesidir.( Kierkegaard )Aşk bir kum saati gibidir; kalp dolarken beyin boşalır.( Jules Renard )

0 yorum:

Yorum Gönder