Yazı Duyurusu

Menu

İlim Duası

Sayfamızda ilim duası, ilim isteme duası, öğrenme ilim duası, hayırlı ilim dualari, ilmin duası, rabbim ilmimi artır duası, faydalı ilim isteme duası, ilim sahibi olmak için dua, ilim isteme ayetleri bulunmaktadır. Sizlerde ilim duasını okuyabilir veya sosyal paylaşın sitelerinde sms ve resim olarak paylaşabilirsiniz.

İlim Duası, İlim İsteme Duası

Tavsiye edilen zikir şekli “Yâ Hakîm Yâ Allah” şeklindedir.
EL HAKÎM zikri, günde 6084 kere hikmet sahibi ve ilim sahibi olmak için okunur. Ya Hâkim ismini zikretmeye devam eden kişi ilim ve hikmet sahibi olurken, Cuma günleri 6084 kez okumak çok efdaldir.ilim duasıİlim Duası, İlim İsteme duası, İlim sahibi olmak için okunacak dua.


EL HAKÎM; Hikmet sahibi, her işi, emri ve yasağı yerli yerinde olan, bütün işlerinde hikmet bulunan manalarına gelmektedir.

Allah Hakîm’dir. Faydasız, boş ve tesadüfî bir işi yoktur. Her emir ve fiilinin her yönüyle sonsuz fayda ve maslahatları vardır. Her yarattığı mahlûk, her yaptığı iş bütün kainat nizamı ile alakalıdır.
Şüphesiz Rabbin O’dur ki, (kıyamet gününde hesaba çekmek için) toplayacaktır. Şüphesiz O, Hakîm(hüküm ve hikmet sahibi)dir, her şeyi bilendir. Hicr/25
Her emrinin ve her işinin mutlak bir hikmeti vardır. Biz anlayamayız, algılayamayız ama “olan” her şeyin, “yaratılan” her şeyin, O’nun yasakladığı her şeyin, bilemediğimiz bir çok hikmeti vardır.


Bu yazı; dualar, kısa ve öz dualar, ilim sahibi olmak, ilim sahibi olmak için okunacak dua, ilim ve hikmet sahibi olmak için dua, allahın 99 ismi ve faziletleri, hikmet sahibi olmak için dua, ilim ve hikmet ile ilgilidir.

Sayfamızda bulunan ilim isteme duası, faydalı ilim duası yazımıza sizlerde yorumlarınızı ekleyebilirsiniz.

Share This:

GÜZEL SÖZ MESAJ

I'Sitemizde; sözler, mesajlar, resimli sözler, aşk sözleri, günaydın mesajları, doğum günü mesajları, gece mesajları, akşam mesajları, cuma mesajları ve dua ve dua sözleri bulunmaktadır.....

Yorum Yok " İlim Duası "

  • To add an Emoticons Show Icons
  • To add code Use [pre]code here[/pre]
  • To add an Image Use [img]IMAGE-URL-HERE[/img]
  • To add Youtube video just paste a video link like http://www.youtube.com/watch?v=0x_gnfpL3RM