resimli güzel sözler, dualar, dini sözler, günaydın mesajları, gece mesajları, akşam mesajları, cuma mesajları, aşk sözleri, doğum günü mesajları, anlamlı sözler,resimli cuma mesajları, dua

GÜNAYDIN MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ17 Mayıs 2017 Çarşamba

Sayfamızda Ramazan Bayramı 2018, Ramazan Bayramı 2018 tarihi, Ramazan Bayramı 2018 ne zaman, Ramazan Bayramı tarihi 2018, Ramazan Bayramı tarihi ne zaman 2018 sorularının yanıtını ve sizler için hazırladığımız Ramazan Bayramı 2018 mesajlarını (sözlerini) bulabilirsiniz.

Ramazan Bayramı 2018

2018 Ramazan ayı, bu sene 16 Mayıs Çarşamba günü başlayacak. İlk teravih namazı 15 Mayıs Salı akşamı kılınacak ve salıyı çarşambaya bağlayan gece ilk sahur yapılacak.

Ramazan Bayramı  ne zaman?

2018 Ramazan Bayramı ise, 15 Haziran Cuma, 16 Haziran Cumartesi ve 17 Haziran Pazar günlerine denk geliyor. 14 Haziran 2018 Perşembe günü ise Arefe günü olacak. Bayramın ilk günü Cuma denk geldiği için çalışanlar fazladan sadece 2 gün tatil yapabiliyor.


Bu sene ilk oruç 16 Mayıs Çarşamba günü tutulacak. Müslümanlar 15 Mayıs Salı gününü 16 Mayıs Çarşamba gününe bağlayan gece ilk sahuru yapacak ilk teravih kılacak. Ramazan Bayramı İslam aleminde, oruç tutma ayı olan Ramazan'ın ardından üç gün boyunca kutlanan dinî bir bayramdır. Hicri takvime göre onuncu ay olan Şevval ayının ilk üç gününde kutlanır. Bayramdan bir önceki gün, Ramazan ayının son günü olan arefedir. Ramazan ayı, Kur'an-ı Kerim'in indiği aydır. Kur'an'da bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen "Kadir Gecesi" yine bu ay içinde kutlanır. Ayrıca İslam'ın temel ibadetlerinden olan oruç da bu ayda tutulur. Bu nedenle Ramazan ayı, Müslümanlar için en kutsal aydır ve ona "On Bir Ayın Sultanı" denilmiştir. Ramazan'ın ilk gününe bağlayan gece) akşamla yatsı arasında 2 rek'at teşekkür namazı kılınır. "Yâ Rabbî, Ramazân-ı şerîf ile müşerref kıldığın için“ denilir ve namaza durulur. Bu arada Kur'an'ın ilk ayetlerinin vahyedildiği Kadir Gecesi bu ayın içindedir. Hangi gün olduğu bilinmemekle birlikte Ramazn ayının 27. gecesi Kadir Gecesi olarak kabul edilir.

RAMAZAN BAYRAMI 2018

Ramazan Bayramı İslam aleminde, oruç tutma ayı olan Ramazan'ın ardından üç gün boyunca kutlanan dinî bir bayramdır. Hicri takvime göre onuncu ay olan Şevval ayının ilk üç gününde kutlanır. Bayramdan bir önceki gün, Ramazan ayının son günü olan arefedir.
Not Ramazan Bayramının 1. günü oruç tutulamaz.

Hicri takvim bir ay takvimi olduğu için yıllar güneş temelli miladi takvimden 11-12 gün kısadır. Bu nedenle Ramazan Bayramı her sene bir önceki seneden 11-12 gün daha erken kutlanır. Yaklaşık olarak her 33 senede bir Ramazan Bayramı aynı günlere tekabül eder.* * * * *


Bu mübarek bayram gününde; Evinizden huzur, cebinizden para, yüzünüzden gülücük eksik olmasın, güzellikler peşinizi bırakmasın. Hayırlı bayramlar...


* * * * *


Alemlerin yaratıcısı yüce Allah, dualarınızı kabul etsin. Dünyada ve ahirette yüzünüzü güldürsün İnşAllah. Bayramınız mübarek olsun.

Ramazan Bayramı 2018 Sözleri (mesajları)

Bayramlar özel günlerdir. Bu özel günlerde ilk akla gelen ise bizim için değerli ve özel insanlardır.Bayramınız Kutlu Olsun.


* * * * *

Günleriniz umutlu,Haneniz mutlu, Bayramınız kutlu olsun.


* * * * *


Hayat dostlarla güzeldir, Bayramlar dostlarla kıymetlenir, Değerli dostum, bayramın kutlu olsun.


Ramazan Bayramı 2018


Bazı günler vardır diğer günlerden farklı ve güzeldir. Bazı kişiler vardır diğer insanlardan daha değerli ve özeldir. Bu güzel bayram gününde. bu mesajı okuyan değerli ve benim için özel insan bayramın kutlu olsun.


* * * * *


Bu mübarek bayram gününde; Evinizden huzur, cebinizden para, yüzünüzden gülücük eksik olmasın, şans peşinizi bırakmasın. Hayırlı bayramlar.


* * * * *
Ramazan Bayramı 2018 tarihi ne zaman

Millet olarak birlik ve beraberlik içinde, huzur ve barış ortamında geçireceğimiz bir bayram dilerim. Bayramımız kutlu olsun.


* * * * *


Vursun davullar, çalsın zurnalar. Bugün bayramımız var. Bayramınız kutlu olsun.


* * * * *


Sıcak dost sohbetleri ve şen kahkaların hiç bitmediği şeker tadında bir bayram dilerim. Bayramınız Mübarek Olsun.


* * * * *


Çocukken bayramlık bir elbise, küçük bir harçlık ve renkli bir şeker yeterdi mutluluğumuza. Büyüdük çok şey değişmedi aslında; anne ve babamızın hayır duası, sevdiklerimizle içtiğimiz bir yudum kahve,verdiğimiz bir bayram harçlığının küçük bir çocukta yarattığı mutluluk; yetiyor şimdi mutluluğumuza. Mutlu Bayramlar...En güzel bayram mesajları indir paylaş, resimli bayram mesajı, bayram mesajı kısa

Ramazan Bayramı 2018Bayram gelir evime, yurduma, Ailem, sevdiklerim yanımda,İşte o zaman bayram, bayram  olur, Sevinirim, ererim huzura. Bayramınız kutlu olsun.


* * * * *


Mutlu, huzurlu ve şeker tadında bir bayram geçirmeniz temennisiyle, bayramınız kutlu olsun.

Ramazan Bayramı 2018 ne zaman? tarihli yayınımıza sizlerde yorum yapabilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder