resimli güzel sözler, dualar, dini sözler, günaydın mesajları, gece mesajları, akşam mesajları, cuma mesajları, aşk sözleri, doğum günü mesajları, anlamlı sözler,resimli cuma mesajları, dua

GÜNAYDIN MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ6 Nisan 2017 Perşembe

Sayfamızda sizler için derlediğimiz birbirinden güzel Allah'a Yapılan Güzel Dualar, Allah'a Yapılan Dualar, Allah'a Yapılan Güzel Dualar kısa, Allah'a Yapılan Güzel Dualar ve uzun dua sözlerini bulabilirsiniz.

Allah'a Yapılan Güzel Dualar

Dua, Allah’a yalvarma, yakarma, ondan maddî ya da manevî bir şeyler isteme demektir. Peygamberimiz (as) “Dua, ibadetin özüdür.” buyurur.


* * * * *
Allah'a yapılan birbirinden güzel dualar


Allah'ım! Kalbe vesvese veren şeytandan, işlerin karışıklığından, kabir fitnesinin şerrinden, gecenin getirdiği şeylerin şerrinden, gündüzün getirdiği şeylerin şerrinden, korkunç rüzgarların getirdiği afetlerin şerrinden, zamanın nöbet nöbet gelen mihnet ve belalarının şerrinden sana sığınırım! Amin.


* * * * *


Ya Rab! sağlığın hastalığa çevrilmesinden, birden bire gelip çatacak azâbından ve bütün gazâbından sana sığınırım!Allah'a yapılan güzel dualarAllah'a Yapılan Güzel Dualar, En Güzel dua örnekleri, Türkçe Allah'a Yapılan Güzel Dualar Resimli Anlamlı


Allah'ım! Beni hidâyetine ulaştır. Kendisinden istenilenlerin en keremlisi, en çok vereni! Bizleri Salihler zümresinden eyle... Amin.* * * * *Ey yüceler yücesi, ey her derde deva, Allah'ım! Ya mevla, bizlerden rahmetini, şefkatini, hidayetini, bağışlayıcılığını esirgeme..* * * * *


Ey Allah'ım! Sen, sözümü işitiyor, yerimi görüyor, gizli, açık neyim var ise biliyorsun. İşlerimden hiç biri sana gizli değildir. Ben çâresizim, yoksulum. Senden yardım ve eman diliyorum.


Allah'a yapılan güzel dualar, Allah'a yapılan en güzel dua sözleri indir, paylaş.


Ya Rabbi, faydasız ilimden, makbul olmayan ibadetten ve kabul edilmeyen duadan, acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten ve her çeşit hastalıktan, gece ve gündüz gelecek kötülüklerden, sıkıntılardan kötü arkadaştan ve kötü komşudan sana sığınırım!


* * * * *


Ey Rabbimiz bize dünya ve ahirette iyilik ver, bizi Cehennem azabından koru!


* * * * *


Allah'ım, bize çok sabır ver, Müslüman olarak canımızı al!


* * * * *


Ya Rab! bana hikmet ver ve beni Salihler arasına kat!


* *  * * *


Ey Rabbim, beni ve neslimi namazı devamlı kılanlardan eyle; duamı kabul et, kıyamette hesab olunacağı gün beni, ana-babamı ve müminleri bağışla!


* * * * *
Allah'a dua sözleri, kısa güzel dualar, güzel dua örnekleri
Ya Rabbi, sana ve Resulüne itaat etmemizi ve bildirdiklerinle amel etmemizi nasip eyle!


* * * * *


Bildiğimiz-bilmediğimiz bütün iyilikleri ver, bildiğimiz-bilmediğimiz bütün kötülüklerden muhafaza et, her işimizin sonunu güzel eyle, dünya sıkıntılarından ve ahiret azabından bizi koru!


* * * * *


Bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan ve sabreden ve şükredenlerden eyle!


* * * * *


İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan, doğru konuşanlardan eyle!

Allah'a Yapılan Güzel DualarSıhhat, afiyet ve güzel ahlâk ver! Kaza ve kaderine rıza gösterenlerden eyle! Kulağıma, gözüme sıhhat ver!


* * * * *


Küfürden, fakirlik ve kabir azabından, zulmetmekten ve zulme uğramaktan sana sığınırım.


* * * * *


Kusurlarımızı ört, korkulardan emin kıl ve borçlarımızı ödememizi nasip eyle!


* * * * *


Allahım! Beni hidâyetine ulaştır. Geçmişimi, geleceğimi bağışla! Ey başvurulacakların en hayırlısı! Kendisinden istenilenlerin en keremlisi, en çok vereni!


En güzel Türkçe dualar, dualar, resimli dualar


Allah'ım nefsimi sana teslim ettim Yüzümü sana çevirdim.Tüm işlerimi sana havale ettim... Senden başka sığınacak kimsem; yok. Beni ve sevdiklerimi koru Sabah'a sağ salim uyanmayı Nasip eyle.


* * * * *


“Biz ancak sana ibadet eder ve ancak senden yardım isteriz.”(Fatiha suresi, 4.ayet)


* * * * *


Ey iman edenler, sabır ve namaz ile Allah’tan yardım dileyin. Şüphesiz ki Allah, sabredenlerle beraberdir. En içten dualarımız kabul olsun.


* * * * *


Beni kimseye muhtaç eyleme Allah'ım! Muhtaç olacaksam bir sana muhtaç olayım.


Allah'a Yapılan Güzel Dualar Resimli


Allah’ım. Bizleri cennetinle cemalinle müşerref eylediğin kulların arasına ilhak eyle. Dualarımızı kabul eyle. Bizi senin razı olduğun Salihler zümresi ile haşr eyle. Amin.


* * * * *


Ya İlahî! Bize bahş eylediğin en büyük sermaye olan ömrümüzü hoyratça tüketiyoruz. Sana layık bir kul, Habibine layık bir ümmet olamadık. “Allah'ım! Gazabından rızana; cezandan affına sığınıyoruz.” Rahmet ve Gufran gecesinde bizlere af ve mağfiretinle muamele eyle Allah’ım! Amin.


* * * * *


Ey bizleri ve bütün mevcudatı yoktan var eden, varlığından, sevgisinden ve rahmetinden haberdar eden Yüce Rabbimiz! Bizlere Hidayet eyle. Bu mübarek günümüzü hayr eyle...


* * * * *


Ey rahmeti ile bütün varlığı, bütün kâinatı, bütün insanlığı kuşatan Rahman ve Rahim olan Allah’ımız! Sen her şeye kadirsin. Bizlere Hidayet nasip eyle...
Ey yerlerin ve göklerin yegâne sahibi, kalplerimizin, sırlarımızın, niyet, gaye ve hedeflerimizin, arzu ve kederlerimizin yegâne maliki olan Yüce Mevlâ’mız! Bizleri hakkı hak bilenlerden eyle, ömrümüzü güzel, sonumuzu hayr eyle...


* * * * *


Yâ Rabbe’l-Âlemîn, Ömrümüzü rızana uygun geçirebilmeyi nasip eyle. Bizleri zikrinde, şükründe, hüsn-i ibadetinde daim eyle. Günahlardan mahfuz eyle. Haramlardan uzak eyle. Bedenlerimize sıhhat afiyetler ihsan eyle. Ümmet-i Muhammed’e güzel hizmette bizlere güç ve kuvvet ihsan eyle.  Tüm Müslümanlara Gerçek İslamı Yaşamayı Nasip ve müyesser eyle. Amin.


Allah'a Yapılan Güzel Dualar


Elbise Giyerken Okunacak Dua:
Okunuşu: "Elhamdulillahillezi kesani haza ve razeganihi min ğayri havlin minni ve la guvvetin."

Anlamı: "O Allah'a hamd olsun ki, benden bir kuvvet olmaksızın bu elbiseyi bana giydirdi ve (bunu) bana rızık olarak verdi."  (Tirmizi, deavat: 107)


* * * * *


Allah'ım Şeytana ve nefsimize kızmakla oyalanmamızı engelle, İyilik yaparak ve dua ederek bu büyük cihadımızda bizi kazançlı çıkar.


* * * * *


Allah'a Yapılan Güzel Dualar yayınımıza sizlerde yorumlarınızı ekleyebilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder