resimli güzel sözler, dualar, dini sözler, günaydın mesajları, gece mesajları, akşam mesajları, cuma mesajları, aşk sözleri, doğum günü mesajları, anlamlı sözler,resimli cuma mesajları, dua

GÜNAYDIN MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ15 Mart 2017 Çarşamba

Sizler için hazırladığımız en içten dileklerimizle, birbirinden güzel, Güzel Dualar Resimli, En Güzel Dualar Resimli, En Güzel Dualar Resimli İndir alt başlıklarında bulunan duaları Yazı ve resim olarak indirip sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

En Güzel Dualar Resimli İndir

Ya Rabbi! “Bana verdiğin nimetle suçlulara asla arka çıkmayacağım.” diyerek iltica eden Hz. Musa peygamberin lisanıyla Sana nida ediyoruz: Bizi zalimlere, hainlere destek verenlerden eyleme Allah’ım.


* * * * *


Ya Rabbi! Bizleri, dünyanın neresinde olursa olsun açların, yoksulların, mahrumların, mağdurların, zayıf bırakılmışların, zulme uğramışların haklarına dikkat kesilenlerden, onların dertleriyle dertlenenlerden, acılarına ortak olanlardan, yaralarını saranlardan eyle Allah’ım.


* * * * *


Ya İlahî! İçimizde muhabbetinden başka sevgi, rızana erişmekten gayrı arzu bırakma. Rızana uymayan her türlü tutku ve isteklerden bizleri uzak eyle Allah’ım. Bize “kulum” demez isen, elimizden tutmaz isen, “affeyledim” müjdesini duyurmaz isen halimiz nice olur Allah’ım! Bizi rahmetinden, mağfiretinden mahrum eyleme Allah’ım! Amin.Ren güzel dualar resimliEn Güzel Dualar Resimli İndir


Ey yerlerin ve göklerin yegâne sahibi, kalplerimizin, sırlarımızın, niyet, gaye ve hedeflerimizin, arzu ve kederlerimizin yegâne maliki olan Yüce Mevlâ’mız! Bizleri hakkı hak bilenlerden eyle, ömrümüzü güzel, sonumuzu hayr eyle...


* * * * *


Yâ Rabbe’l-Âlemîn, Ömrümüzü rızana uygun geçirebilmeyi nasip eyle. Bizleri zikrinde, şükründe, hüsn-i ibadetinde daim eyle. Günahlardan mahfuz eyle. Haramlardan uzak eyle. Bedenlerimize sıhhat afiyetler ihsan eyle. Ümmet-i Muhammed’e güzel hizmette bizlere güç ve kuvvet ihsan eyle.  Tüm Müslümanlara Gerçek İslamı Yaşamayı Nasip ve müyesser eyle. Amin********Allah’ım. Bizleri cennetinle cemalinle müşerref eylediğin kulların arasına ilhak eyle. Dualarımızı kabul eyle. Bizi senin razı olduğun Salihler zümresi ile haşr eyle. Amin.En güzel resimli dualar indir


En Güzel Dualar Resimli İndir

Ya İlahî! Bize bahş eylediğin en büyük sermaye olan ömrümüzü hoyratça tüketiyoruz. Sana layık bir kul, Habibine layık bir ümmet olamadık. “Allah'ım! Gazabından rızana; cezandan affına sığınıyoruz.” Rahmet ve Gufran gecesinde bizlere af ve mağfiretinle muamele eyle Allah’ım! Amin.


* * * * *


Ey bizleri ve bütün mevcudatı yoktan var eden, varlığından, sevgisinden ve rahmetinden haberdar eden Yüce Rabbimiz! Bizlere Hidayet eyle. Bu mübarek günümüzü hayr eyle...


* * * * *


Ey rahmeti ile bütün varlığı, bütün kâinatı, bütün insanlığı kuşatan Rahman ve Rahim olan Allah’ımız! Sen her şeye kadirsin. Bizlere Hidayet nasip eyle...En güzel dualar resimli


En Güzel Dualar Resimli İndir


Dua ibadetin özüdür.


* * * * *


Evet insana nimet verdiğimiz vakit yan büker, başının tuttuğuna gider de kendisine şer dokunuverdi mi artık enine boyuna duaya dalar. (fussilet suresi 51. ayet)


* * * * *En Güzel Dualar Resimli İndir, En Güzel Dualar indir,


* * * * *


Peygamberimiz (s.a.s) de şöyle buyuruyor: “Şüphesiz Allah, Kur’an ile bazı toplulukları yüceltir, bazılarını da alçaltır.” Müslim


* * * * *


Ey yüceler yücesi, ey her derde deva, Allah'ım! Ya mevla, bizlerden rahmetini, şefkatini, hidayetini, bağışlayıcılığını esirgeme..


* * * * *

Ya ilahi! bizlerden rahmetini, şefkatini, hidayetini, bağışlayıcılığını esirgeme... Amin.


* * * * *


Ezelden ebede her şeyi bilen Rabbimiz, bizi nefsimizle baş başa bırakma...


* * * * *


Sayısız nimetlerle bizi doyuran Rabbimiz, bizi cehennem ateşinden koru...


* * * * * 


Senden başka ilah yoktur, eman diliyoruz senden, koru bizi cehennemden...


* * * * *
Resimli Dualar indir


Allah'ım geçmiş gelecek günahlarımızı affet, bizi dosdoğru bir yola ilet...


* * * * * 


Allah'ım unutur ve hataya düşersek onunla bizi hesaba çekme...


* * * * *
 En Güzel Resimli Dualar paylaş, resimli dualar indir, dualar

* * * * *

En Güzel Dualar Resimli İndirAllah’ım; bizleri rahmetinin o engin lütfuyla bağışla, bize merhamet et. Bize hidayet et ve bizleri sırat-ı müstakimden ayırma.


* * * * *


Ey iman edenler, sabır ve namaz ile Allah’tan yardım dileyin. Şüphesiz ki Allah, sabredenlerle beraberdir. En içten dualarımız kabul olsun.************Beni kimseye muhtaç eyleme Allah'ım! Muhtaç olacaksam bir sana muhtaç olayım.


* * * * *
dua sözleri indir, dua mesajları indir, resimli dualar yeni, resimli dualar 


Dua nedir? Bizi yaratan Allah'ın yüceliği, cömertliği, zenginliği ve kudreti karşısında insanın, kendi küçüklüğünü, çaresizliğini, mahrumiyetini ve acizliğini hissedip ifade etmesinin bir şeklidir. Dua, insanın Allah’la konuşmasıdır. (Çünkü Allah, insanı her zaman ve her yerde duymakta ve görmektedir.


* * * * *

Camiden Çıkarken Okunacak Dua (sol ayakla çıkılır):
Okunuşu: "Bismillahi vessalatu vesselamu ala rasulillahi. Allahumme inni es'eluke min fedlike, allahumme e'sımni mineşşeytanirracim."

Anlamı: "Allah'ın adıyla, Allah Resulune salat ve selam olsun. Allah'ım , Senden fazl-u (ihsanını) diliyorum. Allahım, beni rahmetinden uzaklaştırılmış şeytanın şerrinden koru."  (Buhari, teheccüd: 25)


* * * * *

Ey Rabbimiz! Bize dünyada, ve ahirette iyi hal ver ve bizi o ateş azabından koru.


* * * * *

En Güzel Dualar Resimli, En Güzel Dualar Resimli  İndir yayınımıza yorumlarınızı bekliyoruz. Selamlar, dua ile...

0 yorum:

Yorum Gönder