resimli güzel sözler, dualar, dini sözler, günaydın mesajları, gece mesajları, akşam mesajları, cuma mesajları, aşk sözleri, doğum günü mesajları, anlamlı sözler,resimli cuma mesajları, dua

GÜNAYDIN MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ8 Kasım 2016 Salı

Sayfamızda 10 Kasım tatil mi? 2019 10 Kasım Resmi tatil mi? 2019-10 Kasım'da Okullar Tatil mi? 2019 sorularının yanıtını bulabilirsiniz.

10 Kasım Tatil mi? 10 Kasım Ne Günü 2019

Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümü olan 10 Kasım bu yıl da ülkemizde çeşitli anma etkinlikleriyle gerçekleştirilecek.


* * * * *


Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümü olan 10 Kasım, her yıl ülkemizde anma etkinlikleriyle tamamlanıyor.


10 kasım tatil mi


10 Kasım Tatil mi? 2019

10 KASIM'DA OKULLAR TATİL Mİ?
Öğrencilerin merak ettiği 10 Kasım'da okullar tatil mi? sorusunun cevabı belli oldu. 10 Kasım'da okullarda saat 9'u 5 geçe saygı duruşu yapılacak ve Atatürk'ü anma etkinlikleri gerçekleştirilecek. Atatürk'ü anlatan şiir ve konuşmalar vb. etkinlikler düzenlenecek.


Kısaca;
10 Kasım 2019 Pazar gününe denk gelmektedir.

10 KASIM'IN ÖNEMİ
10 Kasım, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün ölüm yıl dönümüdür. Mustafa Kemal Atatürk, 10 Kasım 1938 günü saat sabah 09:05'te hayata gözlerini yummuştur. Her yıl 10 Kasım'da Resmi kurumlarda 10 Kasım'da Atatürk'ü anmaya yönelik anma etkinlikleri düzenlenir.


Bugün hak ve özgürlükler konusunda önemli mesafeler kat ederek bir yandan demokrasimizi üst seviyelere ulaştırmak diğer yandan da yatırım ve büyük projelerle ekonomimizi güçlendirerek, milletimizin refah seviyesini artırmak için gayret göstermekteyiz.


* * * * *


Şehit ve Gazilerimizin ülkemiz için göstermiş oldukları fedakârlıklara karşı bize düşen, o günkü inançla milli ve manevi değerlerimize sahip çıkacak genç nesillerimizi yetiştirmektir. Bu cennet vatanı bizlere emanet eden, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü 80. ölüm yıl dönümünde rahmetle anıyoruz.Büyük adamlar, kuşaklarının başındadır. Türk Milleti’nin başındaki büyük ve dahi Atatürk, politika ve savaş alanlarında yılmayan büyük ve yurtsever bir insandı.Ey yüzü gibi kalbi de güzel insan emanetlerine sahip çıkacağımıza söz verirken bir 10 Kasım'ı daha seni yâd ederek anıyoruz. Seni çok seviyor ve çok özlüyoruz.

* * * * *
* * * * *10 kasım, 10 kasım 2019, 10 kasım mesajları, 10 kasım resmi tatil mi, 10 kasım sözleri, 10 kasım tatil, 10 kasım tatil mi, 10 kasım tatil mi 2019, 10 kasım tumblr, 
YABANCI DEVLET ADAMLARININ ATATÜRK HAKKINDAKİ SÖZLERİ

Milletine bu kadar az zamanda bu ölçüde hizmet edebilen tek devlet adamı Atatürk’tür.
Atatürk, tarihte teşkilatçı bir dahi, bir milletin harikalar yaratan yöneticisi ve memleketinin kurtarıcısı olarak kalacaktır. lndependance Romaine Gazetesi, Romanya, 12 Kasım 1938

Bir milleti, uçurumun kenarından sarsılmaz azmiyle kurtaran, kuvvetlendiren, yükselten yöneticiler arasında Atatürk, en birincisidir. Timpul Gazetesi, 12 Kasım 1938

Atatürk’ün başardığı işler mucize ve harika kabilindedir. Birkaç yıl içinde memleketinde yaptığı inkılâplar, birkaç yüzyılda gerçekleştirilmeyecek işlerdir. El Tekaddum Gazetesi, Suriye

Avrupa, savaştan sonra belirmiş az sayıdaki yapıcı devlet adamlarından birini kaybetti. Spectator, İngiltere

Çağımızda hiçbir isim Atatürk’ün adı kadar büyük saygı yaratmamıştır. Observer Dergisi, İngiltereO, benzeri olmayan bir devlet adamı idi. Diktatörlerin tahammül edemediği serbest bir nizamla, demokrasilerin başaramadığı ve başaramayacağı işler yapmıştır. Tarihte böyle adamlar devirlerine kendi adlarını vermişlerdir. Word Price, İngiltere

Atatürk, Türk Milleti’nin ruhunda Türk Bayrağı gibi dalgalanan bir baştı. Daily Telegraph Gazetesi, İngiltere

O genç ve dahi Türk şefinin o esnada Çanakkale’de bulunması, müttefikler bakımından talihin en acı darbelerinden biridir.
Alan Moorehead, İngiliz Yazar

O büyük insan yalnız Türkiye için değil, bütün doğu milletleri için de en büyük önderdi. Emanullah HAN, Afgan Kralı
* * * * *
* * * * *10 kasım, 10 kasım tatil mi, 10 kasım 2019, 10 kasım tatil mi 2019, 10 kasım tatil, 10 kasım tumblr, 10 kasım resmi tatil mi, 10 kasım mesajları, 10 kasım sözleri, 10 kasım perşembe tatil mi, 10 kasımda okullar tatil mi?

0 yorum:

Yorum Gönder