resimli güzel sözler, dualar, dini sözler, günaydın mesajları, gece mesajları, akşam mesajları, cuma mesajları, aşk sözleri, doğum günü mesajları, anlamlı sözler,resimli cuma mesajları, dua

GÜNAYDIN MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ28 Ekim 2016 Cuma

Sayfamızda Cumhuriyet Bayramı Mesajı Resimli, En Güzel Cumhuriyet Bayramı Mesajı Resimli, Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajları Resimli Anlamlı Kısa ve öz Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajları facebook sms sözleri, Cumhuriyet Bayramı Mesajı Resimli, Facede Paylaşmak için Cumhuriyet Bayramı Mesajı Resimli Sözler yer almaktadır.

Cumhuriyet Bayramı Mesajı Resimli

“Aziz ve büyük milletimizin tarihteki en parlak başarılarından biri olan Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 94. yılı kutlu Olsun.


* * * * *


Cumhuriyet Bayramını Niçin Kutluyoruz?

Cumhuriyet Bayramı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet yönetimi ilan etmesi anısına her yıl 29 Ekim günü Türkiye'de ve Kuzey Kıbrıs'ta kutlanan bir millî bayram olarak kutluyoruz.


* * * * *


Bu anlamlı günde Cumhuriyet’imizin kurucusu büyük Atatürk’ü, O’nun kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyor ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutluyorum.Cumhuriyet, milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır. Cumhuriyetimiz mana ve gücünü, milletimizin ortak iradesiyle ve büyük bir iman gücüyle gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseridir.


* * * * *


Atalarımızın bizlere emanet ettikleri bu mukaddes topraklar uğruna, yüz binlerce şehidi rahmetle anıyor 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı Kutluyorum.Cumhuriyet bayramı mesajı resimliCumhuriyet Bayramı Mesajı Resimli, En Güzel Görsel Cumhuriyet Bayramı Mesajı Resimli


Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.


* * * * *


Biz doğrudan doğruya milletseveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı, Türk topluluğudur.


* * * * *


Cumhuriyet fikir serbestliği taraftandır. Samimî ve meşru olmak şartıyla, her fikre hürmet ederiz. Her kanaat bizce muhteremdir.


* * * * *


Türk milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir.


* * * * * *


Cumhuriyet rejimi demek, demokrasi sistemiyle devlet şekli demektir.


* * * * *


Cumhuriyet, yüksek ahlaki değer ve niteliklere dayanan bir idaredir. Cumhuriyet fazilettir.Bugünkü hükümetimizin, devlet teşkilatımızın doğrudan doğruya milletin kendi kendine, kendiliğinden yaptığı bir devlet ve hükümet teşkilatıdır ki onun adı Cumhuriyettir. Artık hükümet ile millet arasında geçmişteki ayrılık kalmamıştır. Hükümet millet ve millet hükumettir. 


Cumhuriyet Bayramı Mesajı ResimliBenim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancakTürkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.


* * * * *


Cumhuriyette söz, millet tarafından seçilmiş meclistedir.


* * * * *

Gençler cumhuriyeti biz kurduk,onu siz yaşatacak ve idare ettireceksiniz

Türk ulusunun yaratılışına ve bilgisine en uygun yönetim şekli cumhuriyet yönetimidir.

Türkiye cumhuriyeti yalnız 2 şeye güvenir biri ulus kararı,diğeri en acıklı ve güç koşullar içinde dünyanın beğenilerine hak kazanan ordumuz kahramanlığında,bu iki şeye güvenir,


Bu ulus,bu ülke yeni rejim üzerinde dünyanın en makul varlığı olacaktır,ben bunu kendi gözümle görmeden ölmeyeceğim.


Cumhuriyet,mütefekkir,bilgili,kültürlü,sağlam,vücu tlu ve yüksek karakterli ister.


Arkadaşlar önemle ve ciddiyetle beyan ederim ki, T.C kutsal tanıdığı bağımsızlığını ve egemenliğini savunmada hoşgörülü olamaz.

Benim ölümlü vücudum bir gün elbet toprak olacaktır.fakat,Türkiye cumhuriyeti sonsuza kadar ayakta kalacak ve Türk ulusu güven ve mutluluğunu sağlayan ilkelere uygarlık yolunda yürümeye devam edecektir.


* * * * *


Cumhuriyet rejimi demek,demokrasi sistemiyle devlet şekli demektir.


Cumhuriyet Bayramı Mesajı Resimli


Öğretmenler,cumhuriyet sizden fikri hür,vicdanı hür,irfanı hür nesiller ister.
* * * * *
* * * * *Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajları, c, Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajları sms, Cumhuriyet Bayramı resimli Kutlama Mesajları, Cumhuriyet Bayramı Kutlama mesajı, 29 ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajları resimli, facebook, anlamlı sözleri

0 yorum:

Yorum Gönder