resimli güzel sözler, dualar, dini sözler, günaydın mesajları, gece mesajları, akşam mesajları, cuma mesajları, aşk sözleri, doğum günü mesajları, anlamlı sözler,resimli cuma mesajları, dua

GÜNAYDIN MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ3 Ekim 2016 Pazartesi

Sayfamızda Sabah Mesajı Dini- Resimli Sabah Mesajı Dini, En Güzel Dualı Resimli Sabah Mesajları Dosta, Sabah Mesajı Dini Dua Sözleri Sabah Mesajı Dini Resimlerini indirip paylaşabilirsiniz.


Dosta Sabah Mesajı Dini, Sabah Dualı Mesajları Gecenin karanlığından, gündüzün aydınlığına çıkaran Rabbimize hamd olsun. Bu yeni başlayan günde, Mevlam, her türlü bela, musibet ve fitneden bizleri korusun. Hayırlı sabahlar.


* * * * *


Güzel bir gün hayır duaları ile başlar... Sabahınız hayırlı, gününüz bereketli olsun inşallah... Mutlu, huzurlu güzel günler dilerim...
Günaydın! Evinizden bereket, dilinizden dua, kalbinizden Rahman ve Resul aşkı eksik olmasın. Mutlu ve huzurlu günler dilerim.


* * * * *


Hayır diliyorum Mevladan, günümüz uzak olsun beladan. Hayırlı sabahlarDini sabah mesajıBedeniniz sıhhatli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, haneniz huzurlu, işleriniz yolunda, gününüz aydın olsun. Hayırlı Sabahlar.


* * * * *
En güzel sabah mesajlari, dini sabah mesajları 2017


Gününüz aydın, yuvanız şen olsun. Günaydın dostlar.* * * * *


Belki bir deniz kenarında, belki bir dağ başında,Ya da bir şehirde  pencere arkasında.
Güneşin ilk ışıkları nerede vuruyorsa işte,
Bütün evrenle birlikte geceleriniz kavuşsun sabaha,
Dönüşsün karanlıklar bir bir aydınlığa. Hayırlı Sabahlar.sabah mesajı dini


Sabah Mesajı Dini, Resimli Sabah Mesajları Dini, Dosta Sabah Mesajları 

Güzel bir gün hayır duaları ile başlar. Allah hayırlı, huzurlu, sağlıklı güzel bir gün nasip etsin, yüzünden tebessüm hiç eksilmesin. Hayırlı sabahlar.


* * * * *


Allahü Teala, bizlere, her günü, dua ile başlayıp, şükür ile bitirmeyi nasip etsin (amin). Hayırlı Sabahlar.


* * * * *


İnsan gibi insan olan, güzel yürekli dostlara selam olsun. Sabahınız hayr olsun. Günaydın.Dini günaydın mesajları“ Evet –başkası ile değil- Allah’ın zikri ile ancak kalpler mutmain olur (sükun bulur, yatışır).” Ra’d Suresi Ayet 28.


* * * * *


Allah’ım, kalbimizi Sen’in ve Resulünün muhabbeti ile öyle bir doldur ki, dünya üzüntülerinden kurtulalım. Dünyadan yüz çevirip, ebediyet yurdu olan ahirete yönelelim. Hayırlı Sabahlar.


* * * * *
Sabah günaydın mesajı rresimli-uzun-kısa


Allahü Teala, sizleri, ömrü uzun ve ameli güzel olanlardan eylesin.
Makamınız cennet olsun, kabriniz nur dolsun İNŞALLAH … Hayırlı Sabahlar


* * * * *


Bizim pınarlarımızdan çok su akmaz ama, yolda giderken dudağımız susuz da kalmaz. Sevdiklerimiz her zaman yanımızda olamaz ama kalbimizden ve dualarımızdan hiç çıkmaz. Hayırlı sabahlar.


* * * * *
Sabah Mesajı Dini, Yeni Güne Bismillah


"Allah'ım! Benimle günahlarımın arasını, doğu ile batının arasını ayırdığın gibi ayır. Allah'ım! Beni hatalardan beyaz elbisenin kirden temizlendiği gibi temizle."
 Buhari, Ezan,89; Müslim,  Mesacid,147


* * * * *


"Allah'ım! Sen'den bildiğim bilmediğim şu anda lütfedilen, ileride lütfedilecek bütün hayırları istiyorum. Allah'ım bildiğim bilmediğim şu anda gelip çatan, ileride başa gelecek olan bütün şerlerden Sana sığınırım."    Müsned, 6/147


* * * * *


"Allah'ım, Senin ihsan ettiğine mani olacak yoktur. Senin mani olduğuna da lütfedecek yoktur. Hiçbir servet sahibi fayda veremez, bütün servetler Sendedir."
  Buhari, Ezan, 155; Müslim, Salat,205; Ebu Davud, Salat 139


* * * * *


"Allah'ım, nebin Hz. Muhammed (s.a.v.)'in Senden istediği her hayrı Sen'den istiyor, yine nebin Hz. Muhammed (s.a.v.)'in Sana sığındığı her şeyden de Sana sığınıyoruz."   Tirmizi, Daavat,89


* * * * *


" Allah'ım, fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten, doymayan nefisten, icabet edilmeyen duadan Sana sığınırım."   Müslim, Zikr,73; Ebu Davud, Vitr,32


* * * * *


Selam ve dua ile başlayalım güne, hep birlikte kavuşalım Rabbimizin rahmetine, günaydınlar hepimize.


* * * * *


" Allah'ım, Senden işimde sebatı diliyorum, doğru yolda azim istiyorum. Sen'den nimetine şükretmeyi ve Sana güzelce ibadet etmeyi istiyorum. Ve sadık bir dil, selim bir kalb istiyorum. Bildiğin şeylerin şerrinden Sana sığınıyorum. Bildiğin şeylerin hayrını Sen'den istiyor ve bildiğin şeylerden Sana istiğfar ediyorum. Şüphesiz Sen, Allamu'l-guyubsun."                  
Tirmizi,      Daavat,23; Nesei,Sehv,61


* * * * *


" Allah'ım, Senden hayırlı işler yapmayı; kötülükleri terk etmeyi ve fakirleri sevmeyi, beni bağışlamanı, bana merhamet etmeni ve insanların fitnesini murad buyurduğunda, fitnelere düçar olmadan beni vefat ettirmeni dilerim. Sen'den, Sen'in sevgini, Sen'in sevdiklerinin sevgisini ve Sen'in sevgine beni yaklaştıracak amellerin sevgisini dilerim." Tirmizi, Tefsirü'l-Kur'an, 39; Muvatta, Kur'an 40; Müsned, 4/243


Sabah duası-sabah mesaji sabah sözleri güzel resimli günaydın mesajları indir


SABAH DUASI
Rabbim ...!!!
Maddi ve manevi bütün hayır kapılarını açsın...
Bizleri faslından ve kereminden
İstifade eden kullarından eylesin...
Hiç bir kuluna rızık endişesi vermesin
Herkesin bahtı, yolu ve nasibi acık olsun...
Hayırlı Sabahlar...

Sabah Mesajı Dini, Resimli Sabah Mesajları Dini, Dosta Sabah Mesajları 


SABAH DUASI
ALLAH'ım başlayacağımız yeni günde,
Senden hayır diliyoruz
Ve bugünün içinde
Şerlerden sana sığınırız
Bizleri doğru yolundan ayırma.


* * * * *


Allah'ım nefsimi sana teslim ettim
Yüzümü sana çevirdim..
Tüm işlerimi sana hayale ettim...
Senden başka sığınacak kimsem; yok.
Beni ve sevdiklerimi koru
Sabah'a sağ salim uyanmayı nasip eyle.
Günümüzü hayr eyle.


* * * * *


Bizi uykudan uyandıran, açken doyuran, güçsüzken dayandıran Rabbime şükürler olsun. 
Sabah şerifleriniz hayırlı, yüreğiniz nurla  dolsun. Hayırlı Sabahlar..


* * * * *


Sabah şerifleriniz hayır olsun inşALLAH. Mutlu, neşeli, güzel bir gün geçirmenizi temenni ediyorum. Sevgilerimi gönderiyorum, selamlar. 


* * * * *


Bir adam uykusundan uyanır da elhamdü lillhahillezi baseni salimen seviyen eşhedü ennallahe yuhyil mevta vehüve  ala külli şey in kadir.
Beni sağ salim hayata döndüren Allah’a hamdolsun. Şehadet ederim ki Allah ölüleri diriltecektir. Onun her şeye gücü yeter derse, mutlaka Alla’u Teala kulum doğru söyledi der.


* * * * *


Efendimiz şöyle buyurmuştur, biriniz uykusundan uyandığı zaman şöyle dua ederdi:
Elhamdü lillahillezi redde aleyye ruhi ve afani  ficesedi  ve ezine li bizikrihi.
Ruhumu bana iade eden, vücuduma sağlık veren ve kendisini zikretmeme müsaade eden Allah’a hamd olsun.


Sıkıntılar misafirdir, gelir ve gider. Önemli olan gönderenin hatırına misafire sabretmektir.


* * * * *Efendimiz (s.a.v) şöyle buyurmuştur, biriniz uykusundan uyandığı zaman şöyle dua ederdi: Elhamdü lillahillezi redde aleyye ruhi ve afani  ficesedi  ve ezine li bizikrihi. Ruhumu bana iade eden, vücuduma sağlık veren ve kendisini zikretmeme müsaade eden Allah’a hamd olsun.Sabah Mesajı Dini, Resimli Sabah Mesajları Dini, Dosta Sabah Mesajları


Efendimiz  (s.a.v) şöyle buyurmuştur; Kim uykusundan uyandıgı zaman Lailahe illallahü vahdehu laşerike leh lehül mülkü velehül hamdü vehüve ala külli şey in kadir. Allah’tan başka ilah yoktur. Birdir ortağı yoktur. Mülk de hamd da ona aittir. O her şeye kadirdir derse, Allah’u Teala Onun günahlarını affeder, isterse günahları denizin köpüğü kadar olsun.


* * * * *


Selamunaleyküm Aleykum, Hayırlı ve mutlu sabahlarınız olsun inşallah... Amin.


* * * * *


"Ey ümmetim! Sabahları kalkarken şu duayı okuyun: Sübhanallahi ve bi-hamdihi, sübhanallahil' azim. " Hadis-i şerif.
Rabbim, en sevdiğini en sevdigimiz eyle; ve değmesin sana yaklaşmayacak sevgi yüreğime... Hayırlı Sabahlar.


* * * * *


ALLAHım! Bize dünyada iyilik ve güzellik, ahirette de İyilik ve Güzellik ver, bizi Cehennem Azabından koru. Amin. Hayırlı Sabahlar
* * * * *
* * * * *sabah mesajı dini, sevgiliye sabah mesajı dini, sabah mesajlari dini, dini sabah mesajlar, güzel dini sabah mesajları, dini sabah mesajları resimli, sabah mesajları dini, en güzel sabah mesajları din, resimli dini sabah mesajları, sabah duaları resimli

0 yorum:

Yorum Gönder