resimli güzel sözler, dualar, dini sözler, günaydın mesajları, gece mesajları, akşam mesajları, cuma mesajları, aşk sözleri, doğum günü mesajları, anlamlı sözler,resimli cuma mesajları, dua

GÜNAYDIN MESAJLARI İÇİN TIKLAYINIZ27 Haziran 2017 Salı

Sayfamızda birbirinden güzel  2017 yılına özel Arefe Günü Mesajları(sözleri), Arefe Günü ile ilgili Güzel Sözler 2017, Resimli Arefe Günü Mesajları (Sözleri) ve Arefe günü 1000 ihlas okumak ile ilgili yazı ve mesajları bulabilirsiniz.

Arefe Günü Mesajları

Bayramı müjdeleyen, Allah katında mübarek bir gün olan Arefe Gününüzü kutlar hayırlara vesile olmasını temenni ederim... Dualarda buluşmak dileği ile...


* * * * *

Arefe gününüzü kutlar, sevdiklerinizle birlikte nice güzel günlere erişmenizi Allah’tan niyaz ederim.Arefe günü mesajlarıSizlere en güzel ve coşkulu olan bayramları müjdeleyen bugünde en güzel bayramlara erişebilmeniz duasıyla. Arefe gününüz kutlu olsun.


* * * * *


Heyecanla bayramı gözlediğimiz bugünde son orucunuz kabul, bekleyişleriniz hayırlara vesile olsun, arefe gününüz kutlu olsun.arefe mesajlarıHer gününüzün bayramı muştulayan Arefe Günü gibi olması dileği ile....


* * * * *


Kim ki Arefe gününde bin kere İhlas Süresi'ni okursa, Allah'u teala ona istediğini verecektir. Münavi, Feyzül Kadir.  Arefeniz Kutlu Olsun.

“Şeytan, Arefe gününden başka bir günde daha zelil, rezil, hakir ve kinli görülmez.” İ. Malik.
Arefe Gününüzü tebrik eder, nice güzel bayramlar dilerim.


* * * * *


Arefe gününüzün en güzel bayramları sizlere ulaştırması duasıyla. Gününüz mübarek olsun.arefe günü mesajları"Kim ki bin kere ‘Kulhüvallahü ehad sûresi'ni okursa, kendi nefsini Allah'tan satın almış olur."
Suyuti, el-Fethu’l-Kebir, 3/227; Münavî, Feyzü’l-Kadir, 6/203 hadîs no: 8953.

Arefe Günü Mesajları (sözleri) resimli


Dostlukların birleştiği, kardeşliğin hiç bitmediği, nice güzel bayramları muştulayan Arefe gününüz mübarek olsun.arefe mesajlariAllah'tan mağfiretin istendiği bugünlerde hepimizin affa mazhar olması Duasıyla.. Arefe gününüz kutlu olsun.


* * * * *


“Bizim memlekette eskide arefe gününde bin İhlas-ı şerif okurduk... Şualar, On Üçüncü Şua, s.299.arefe günü mesajları facebookSevdiklerinizle birlikte unutulmaz bir bayram yaşamanız dileği ile. Arefe gününüzü kutlar, Bayramın hayırlara vesile olmasını temenni ederim.


* * * * *


Efendimiz (sav) duanın faziletlisi Arefe Günü yapılandır buyuruyor. Dualarda buluşmak dileği ile....arefe günü mesajlarıRabbim Arefe gününü ihya eden halis kullarından olabilmemiz dileği ile... Arefe Gününüz Kutlu Olsun! 

* * * * *


2017 Arefe Günü resimli mesajları indir, paylaş.


* * * * *


“Arefe günü, kulağına, gözüne ve diline sahip olan mağfiret olur.” Taberani
Arefe gününü ihya edenlerden olabilmek  dileği ile ...arefe günü mesajları kısa“Duanın faziletlisi, Arefe günü yapılanıdır.” Beyheki
Arefe Gününüz Kutlu olsun.

En Güzel Arefe Günü Mesajları Sözleri Resimli bedava indir, paylaş


Arefe gecesi ibadet eden, Cehennemden azat olur.” S. Ebediyye.
Rabbim bizi ihlas ile ibadet edenlerden etsin.
Arefe Gününüz Kutlu Olsun...* * * * *
Arefe günü ile ilgili sözler 2017 arefe mesajları ve resimleri yeni indir, paylaş.

Arefe Gününde neler Yapılabilir? Arefe Gününde yapılacak ibadetler Nelerdir? Arefe günü 100 ihlas okumak...


"Kim ki Arefe gününde bin kere ‘Kulhüvallahü ehad suresi’ni okursa, Allah Teâlâ ona istediğini verecektir." Münavî, Feyzü’l-Kadir, 6/203 hadisin şerhi


* * * * *

İhlas Suresi’nin Arapça okunuşu:
“Kul hüvellâhü ehad. Allâhüssamed. Lem yelid ve lem yûled. Ve lem yekün lehû küfüven ehad.


İhlas Suresi’nin Türkçe anlamı:
“De ki; O Allah bir tektir. Allah eksiksiz, sameddir (Bütün varlıklar O'na muhtaç, fakat O, hiçbir şeye muhtaç değildir). (O)Doğurmadı ve doğurulmadı. O'na bir denk de olmadı.”

Arefe Günü Mesajları, Arefe Günü Mesajları Yeni 2017


AREFE GÜNÜNÜN FAZİLETİ


Arefe günü mana olarak güzel günler öncesi anlamına da gelmektedir. Bayramdan bir gün öncesi olan arefe gününde bayram hazırlıkları yanı sıra dualar okunur, ibadetler yapılır zikirler çekilir. Diyanet İşlerinden edinilen bilgiye göre, Peygamber efendimiz Arefe Günü için şu duayı okumayı uygun görmüştür.


“Allah’tan başka ilah yoktur, o tektir, onun ortağı yoktur. Mülk sadece onun, hamd da yalnız onadır. O her şeye kadirdir.”

Hz. Ali ise bugün için şu duanın okunmasını tavsiye etmiştir:

“Allah’ım, bizim dediğimizden hayırlı olarak, Zât’ının buyurduğu gibi hamd sana mahsustur. Allah’ım namazım, sair ibadetlerim, ölümüm, yaşamam senin içindir. Kalan varlığım da Zât’ın içindir. Allah’ım kabir azabından, kalp fitnesinden, işlerin bozulmasından sana sığınırım. Allah’ım esen yelin getirdiği şeyin hayırlısını senden dilerim.”

“Arefe gününe hürmet edin! Arefe, Alla hu Te âlânın kıymet verdiği bir gündür.” Deylemi Rabbim bizleri Arefe Gününün kıymetini bilenlerden etsin.


* * * * *


Heyecanla bayramı gözlediğimiz arefe gününde tuttuğumuz oruçlar kabul, bayramımız hayırlara vesile olsun, arefe gününüz kutlu olsun.


* * * * *


Dostlukların ve kardeşliğin pekiştiği bayramı müjdeleyen, Arefe gününüz mübarek olsun. Dua ile...
* * * * *
* * * * *
arefe günü mesajları, resimli kısa, arefe günü güzel sözler, arefe günü kutlama mesajları, arefe güzel mesajları, r,  arefe günü mesajları 2017, ramazanresimli, arefe günü güzel sözler resimli arefe günü 1000 ihlas okumak

0 yorum:

Yorum Gönder